2019 yılının ilk hatmi-şerif ve hedef değerlendirme toplantısı yapıldı.

2019 yılının ilk hatmi-şerif ve hedef değerlendirme toplantısı yapıldı.

2019 yılının ilk hatmi-şerif ve hedef değerlendirme toplantısı yapıldı.


Yeni yıla girdiğimiz ilk cumartesi günü dört aylık hedefleri tamamlanan hafızlık sınıfı ve hafızlık temel eğitim sınıfı öğrencilerimizin hedef değerlendirme toplantısı yapıldı.

Kursumuzda tüm hızıyla devam eden eğitim dört ayda bir hedef değerlendirme mülakatları yapılmakta ve değerlendirme mülakatlarının ardından öğrencilerin başarı durumları velilerine bildirmek üzere veli toplantısı yapılmaktadır.

Bu yılın ilk hatm-i şerif programı ve hedef değerlendirme toplantısı 05.01.2019 tarihinde yapıldı. Hafız öğrencimiz Ahmet MELEKOĞLU'nun sunumları ile gerekleşen toplantı öğrencilerimizin yasin- i şerif suresini okumasıyla başladı. Musab EMİR adlı öğrencimizin ilahisi güne damga vuran görüntüler arasında yer aldı.

Hatm-i şerif programı olan ve aynı zamanda veli bilgilendirme toplantısı olan toplantıda Adem ŞİMŞEK hocamız sohbetlerinde kurs hakkında genel bilgilendirme ve  hafız adayı öğrencilerimizin başarı sağlamaları uğruna her türlü planın, projenini yapıldığını anlattı.

Programda günün anlam ve çnemi hakkında konuşan Kur'an Kursu Müdürümüz Kurra Hafız Davut OKUMUŞ topplantının öneminden bahsetti. Yapılan her şeyin öğrencilerimizi daha ileriye götürmek olduğunu anlattı. Öğrencilerimizin başarılarında hocalarımızın büyük payı olduğunu bildirdi. Zor bir işi başarmaya çalışan öğrencilermizin başarabilmeleri adına her türlü plan ve programın yapıldığını dile getirdi. Sayın OKUMUŞ sözlerine şöyle devam etti. Burada birçok personle görürsünüz kapıdan girdiğinizda takım elbise sizleri karşılar fakat arka planda işler öğle değildir. Az önce takım elbse ile gördüğünüz arkadaş biraz onra önlüğünü giyerek kursun nerede eksikleri varsa onları yapmak için uğraşıyordu. 

Bu kadar personelin özveri ile çalıştığı bu kursta bu özveriyi öğrencilerimizin da taşıması gerekmektedir. Hedef planında zayıf yazan öğrenci aslında onun için çalışan ve başarmasını arzu eden kaç insana haksızlık ettiğini de bilmesi gerekir. Buradaki öğrenciler çoğunluktan seçilmiş öğrencilerdir. Hepsi bu eğitimi bu şekilde başarabilecek kapasitededir. Eğer bir öğrenci ders hususunda zaafiyet yaşıyorsa yeteri kadar çalışmadığı anlamına gelmektedir. 

Bu hedeflerin sonunda şu anlaşılmalıdır ki başarılı ile ders durumu zayıf olan birbirinden ayırt edilmiş.. Belli oaranda başarı elde edip hedeflerini büyük ölçüde tutturan öğrenciler daha büyük hederlere başlarken yönetim tarafından tebrik edildi. Hedeflerinde geride olanlar için önümüzdeki hedefleri tutturmaları için tavsiyelerde bulunuldu.

Toplantı sonunda her öğretmen kendi sınıfının velileriyle özel olarak görüşülüp gereken bilgiler verildi.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum