Beylikdüzü Müftümüz Sayın Mehmet Muslu’nun Kursumuzu Ziyareti

Beylikdüzü Müftümüz Sayın Mehmet Muslu’nun Kursumuzu Ziyareti

Beylikdüzü Müftümüz Sayın Mehmet Muslu’nun Kursumuzu Ziyareti


Yılın son günü kursumuz Beylikdüzü Müftümüz Sayın Mehmet MUSLU tarafından ziyaret edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Beylikdüzü Müftülüğü himayelerinde hizmet eden kur'an kursumuzu yılın son gününde Müftümüz yanlız bırakmadı.

Beylikdüzü'nün tanınmış yazılım şirketinde proje geliştirme uzmanı olan görev yapan Serhat AKIN Beyefendi ile birlikte Müftümüze kursumuzu gezdirerek, geliştirdiğimiz eğitim teknikleriyle alakalı bilgilendirme yapıldı. Sınıflar gezildi. Kursumuzun eğitim kalitesini yükseltmek maksadı ile yaptığı hedef programları ve değerlendirmeleri ile alakalı anlatımlar yapıldı.

Kursumuzun hem fiziksel durumunu hem de eğitim alanındaki faaliyetlerini beyenen ve tebriklerini ifade eden Sayın AKIN, üzerinde geliştirdikleri ve başarılı oldukları yeni bir projeden bahsetti. Proje özü itibariyle küçük yaştaki çocuklara bilgisayar yazılımları konusunda temelleri oluşturabilecek algoritma eğitimleri verdiklerini anlattı. Kur'an kursumuzda çocuklara haftada belli saatlerde uygulanabilecek bir proje düşündüklerini, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda bu uygulamanın hiç yapılmadığını ve burasının da bu konu ile alakalı pilot mekan olabileceğini bildirdi.

Programın öğrencilerimize kazandıracağı kazanımlardan da bahseden AKIN; çocukların düşünce kapasitelerinde oldukça değişilklik yapabilecek bir uygulama olduğunu, öğrencilerimizin kendi projelerini üretebilecek kapasiteye gelebileceklerini, düşünce ve zihin kapasitelerinde olumlu yönde değişiklik yapacağını bildirdi.

Sayın AKIN; Bugün Hindistan ülkesinin yazılım konusunda danya lideri olmalarındaki yegane sebebin çocuklar için temelde yazılım konusunda ön algoritmik bilgilerin verilmesinden kaynaklandığını bildirdi. Buradaki öğrenciler hafızlık eğitimi almaya gelen öğrencilerdir fakat zeka yapıları program yazmaya yatkın olan öğrenciler ileriki yaşamlarında yetekleri kendilerini bu alanlara yönlendirecektir. Bu projenin hayata geçmesi ülkemizde büyük eksiklik olan yazılım sektöründe çağ atlamarını sağlayacaklardır. Zihin yapıları gelişen çocukların başarı oranları yükselecek, özgüvenleri, artacak, proje oluşturma ve geliştirme yetenekleri gelişecektir.

Ziyaretleri ardından kursumuzda tadilatı yeni tamamlanan kazan dairesinin yapımıyla alakalı tam bilgi verildi. Bakımı yapılan kazan dairesini yerinde gören Müftümüz Sayın MUSLU güzel iş yapıldığını dile getirdi.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum