BİRLİK SOFRASINDA BULUŞTULAR

BİRLİK SOFRASINDA BULUŞTULAR

BİRLİK SOFRASINDA BULUŞTULAR


Beylikdüzü Milli Eğitim Müdürü Sayın Yafes BAKIRCI ve Okul Müdürleri, İlçe Müftümüz Sayın Dr. İhsan KARA hocamızın ev sahipliğinde kursumuzda kahvaltı programında buluştular.

Beylikdüzü Milli Eğitim Müdürü Sayın Yafes BAKIRCI ve Okul Müdürleri, İlçe Müftümüz Sayın Dr. İhsan KARA hocamızın ev sahipliğinde kursumuzda kahvaltı programında buluştular.

Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yafes BAKIRCI  ve  Okul Müdürllerimizin iştirak ettiği toplantı Kur'an Kursumuz Öğrencilerinden Hafız Ramazan CERAN kardeşimizin okuduğu Aşr-ı Şerif ile başladı. Okunan Kur'an tilavetinin ardından, Kur'an Kursu Müdürümüz Kurra Hafız Sayın Davut OKUMUŞ Kur'an Kursumuz hakkında bilgilendirmede bulundular.

Sayın OKUMUŞ Kur'an Kursumuzu anlatırken şu ifadelere yer verdi; Bizler evvela siz güzide okul müdürlerimiz Müftülüğümüzün özel davetine icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Kur'an Kursumuz Diyanet İşleri Başkanlığı çatısı altında, Beylikdüzü Müftülüğümüzün himayelerinde %100 Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı hizmet vermektedir.

Kursumuzda eğitim görmekte olan öğrencilerimiz %80'i Beylikdüzü'nde ikamet etmektedir. % 100 Burslu eğitim vermekte olan kursumuz okulla birlikte hafızlık eğitimi vermektedir. Birbirinde maharetli öğrencilere eğitim veren kursumuzda henüz hafızlığa başladığı dokuz ay olmadan Kur'an-ı Kerim'in tamamını ezberleyerek hafız olmuştur. Kursumuzda yıllar önce planladığımız ve yapılması için hazırlıklarımızın devam ettiği, HAFIZLIK İHTİSAS AKADEMİSİ'miz imkanlar olgunlaştığı zaman çalışmara start verilecektir. ifadelerini kullandı.

Kurra Hafız Sayın Davut OKUMUŞ; Kursumuzda bizler eğitici olarak bir nesil inşa etmenin gerekli olduğunu ülkemizin geçirdiği 15 Temmuz olayından sonra daha da farkına vardık. Şu anda henüz 18 yaşında olan bir öğrencimiz Diyanet İşleri Başkanlığımızın açmış olduğu imamlık sınavında derece girerek Edirne'nin Keşan İlçesine İmam- hatip olarak atanmıştır. İfadelerini kullandı.

Ardından söz alan Beylikdüzü Müftümüz Dr. Sayın İhsan KARA Hocamız; Diyanet İşleri Başkanlığımızın Başlatmış olduğu okullarda Diyanet Kütüphanesi kapsamındaki projeden bahsettiler. Sayın KARA konuşmasına şöyle devam etti.; Beylikdüzü ilçemizdeki ortaokul ve liselere Diyanet Kütüphanesi kuruyoruz. İlkini İMKB okuna kurduk. İkinci olarak da Cahit Zarifoğlu lisesine kurduk.  Bu projenin amacı; Diyanet İşleri Başkanlığımızın A-133 adlı yasa gereği, İslam Dininin inançları, ibadetleri ve ahlak esası ile ilgili işleri yürütmek ve din konusunda öğrencileri aydınlatmak, ahlaki konularda öğrencileri bilinçlendirmek, kardeşlik bağlarını tesis etmek ve ortak değerlerle haraket etme melekeleri kazandırmak kaksadı ile gençlerimizi okullarda hem dini manada meraklarını hem de verilen ödevleri araştırıp öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmaktır. 

Bu proje İslam Dinini doğru kaynaktan öğrtenme maksadı ile Türkiye Diyanet Vakfının binbir emekle hazırlamış olduğu eserlerden oluşmaktadır. Bizler Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bu gençlerimiz için daha güzel neler yapabiliriz diye çalışıyoruz. ifadelerini kullandı. Sayın KARA sözlerini 28.04.2019 tarihinde yeni hizmete açılan Çamlıca Camiinde gençlik final buluşması programına sabah namazı buluşmasına misafirlerimizi davet ederek konuşmasını tamamladı.

Düzenlemiş olduğumuz kahvaltı programımıza Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yafes BAKIRCI son olarak söz aldı.

Sayın BAKIRCI; Burada olma vesilesi ile buranın keyfini ve manevi hazzından biraz bahsetmek istiyorum. Biz toplum olarak bir takım medeniyetin farkında olarak yaşamak zorundayız. Önemsediğimiz vasıflar var. Bu vasıfları toplum olarak, birey olarak çok hassas ve saygı göstererek karşılıyoruz. İnançlarımızdan birisi yaşlı insanlara hürmetti. Her birimiz etrafımızdaki yaşlılara hürmet gösteriyoruz. Herkesin bir saygı gösterdiği kişiler vardır. Benim de özel olarak toplum içinde saygı gösterdiğim bir kurum vardır. "Hafızlık müessesidir". Hepimiz hafızlara karşı hem dinimizin gereği, hem de medeniyetimizin bize verdiği mirasın bir eseri olarak etrafımızda yaşı ne olursa olsun eğer hafız ise bu bizim için bir saygı vesilesidir. Bizler günün yoğun sıkıntısı ve stresi arasında ibadetlerimizi bile tam anlamıyla yerine getiremediğimiz bir durumda iken, buradaki küçücük çocuklar Allah'ımızın emirleri kitabını hıfsetmek için uğraşmışlar veya bu yolda ilerliyorlar. Buna saygı duymamak veya bu manevi atmosferden etklilenmek elde değil değerli arkadaşlarım.

Sayın BAKIRCI sözlerine şöyle devam etti. Değerli arkadaşlarım yaşadığımız bu konjöktürde yaşayan insanların hepsinde az ya da çok manevi hastalıklar mevcuttur. Aslında hastalandığımız zaman nasıl ki doktora gidip ilaç alıyoruz aynı şekilde manevi hastalıklarımız tedavi için günde buraya birkaç kez gelsek belki buranın manevi havası bizleri etkileyecektir. Buralar manevi iklimle dolu yerler. Bu evlatlarımızı bu güzel işlerle meşgul olduğunu görmek bizleri de ayrı mutlu etmektedir. Kur'an Kursu Müdürüm çok güzel söyledi biraz önce hafız doktor, hafız mühendis, hafız pilot. Umuyorum ki bu hedefleri yerine getirsinler hepsi özel insanlar olsun. iyi devlet adamları olsun. Hafızlık şerefine nail olmaları bile büyük bir şereftir. İnşallah toplumda da bunları hafız kimlikleri yanında bir bilim adamı bir irfan adamı bir devlet adamı olarak da görmeyi nasip etisin. ifadelerini kullnadı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yafes BAKIRCI; Müftülüğümüz yapmış olduğu büyük bir proje. Geçenlerde kendisi ile konuştuğumuzda bu işin maliyetinin gerçekten çok yüksek olduğunu belirttiler. Bizler belki o fiyatlara kütüphana kurmamız mümkün olamayacak. Maddi imkanlar ile alamayacağımız eserleri Sayın Müftümüzün önderliğinde sahip oluyoruz. Ben bizzat eserleri de gördüm, Her yaşa hitap eden çok güzel kitaplar. Ben şahsen kendime de temin ettim. Bidiğiniz çok klasik eserlerin yanında cazibesi yüksek olan eserlerdir. Bu kitapların kütüphanemizde olması inşallah öğrencilerimizin okuma vesilesi haline dönüşecektir diyorum. Sayın Müdürümüze ekibine bizleri bu güzel ortamda ağırladıkları için teşekkür ediyorum. Sayın Müftümüze ve vakıfdan gelen arkadaşa da bu güzel eserleri temin etme fırsatı verdikleri, okullarımza bu eserleri kazandırdıkları için hassaten teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Dedi.

Kahvaltı programız Musab Emir KOCAMAN adlı öğrencimizin okuduğu güzel ilahi ve  Berat Ulvi CANDAN adlı öğrencimizin yaptığı dua ile son buldu.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum