Coşkuyla Devam Dedik

Coşkuyla Devam Dedik

Coşkuyla Devam Dedik


Her hafta düzenlenen hatm- i şerif programı tüm coşkusuyla devam ediyor. Ramazan’da da devam edecek olan program velilerimizin ve Beylikdüzü halkımızın katılımlarıyla devam edecek.

Coşkuyla  Devam Dedik                     

Her hafta düzenlenen hatm- i şerif programı tüm coşkusuyla devam ediyor. Ramazan’da da devam edecek olan program velilerimizin ve Beylikdüzü halkımızın katılımlarıyla devam edecek.  

 Değerli hocalarımızdan Yunus ASLIM hocamızın sunumlarıyla devam eden programımız coşkuyu artırarak devam ediyor. Kur’an Ayı Mübarek Ramazan ayında da bu aya hürmeten devam kararı aldık. Yaklaşık 9 aydık degam eden bu programda gördük ki Beylikdüzü halkının teveccühü giderek artıyor. Bunun yanı sıra programın tamamının hatta duanın dahi çocuklar tarafından profesyonel bir şekilde yapılması dikkatleri çekiyor.  

Değerli hocamız Yunus Aslım giriş konuşmasında hayatın anlamı ve yaşanabilirliğinden, varlıkların elde ilken kıymetinin bilinmesi gerektiğinden bahsetti. Ardından bugün için özel hazırlanmış israf konulu fotoğrafı anlayarak israfın dinimizdeki yerinden bahsetti.

 Bu haftaki programda Yasin-i şerif okuyan talebelerimiz: Ahmet Güneş, Enes Büyükaşkan, Muhammed .Enin Akar, Sefa Bozkurt, Muhammed Ömer Tepeyurt ve Yunus Emre Türk öğrencimiz Yasin süresini en güzel şekilde kıraata ettiler.   Hocalarımızdan ise geçen hafta duygulu örnekleriyle gönüllerimize hitab eden kursumuzun en genç hocası Hacı Ahmet Dalboy hocamız bu hafta da güzel kırastiyle misafirlerimizi duygulandırdı. Hitabeti gibi kıraatinin de güzelliğinden misafirlerimiz istifade ettiler.

Öğrencimiz Musab Emir Kocaman kardeşimizin “Annem Hakkın Helal Eyle” ezgisi duygulu anlar yaşanmasına sebep oldu. Anneler gününde adeta evvela kendi annesine, akabinde bütün annelere bu günde hediye oldu. Anne günü her gündür, bir güne sığdırılamaz. Zira Efendimiz (s.a.v) cenneti ayakları altına serdiği insanlar bir günde anlatılamaz. İnsanlarımız bunun  bilincindedirler.

Ardından programın akışı devam etti. Kursumuzun en tecrübeli Hocası olan Ahmet Kemal Hatipoğlu hocamızın oruçla alakalı konuşmasında. Orucun ne olduğu, ne olmadığı hususundan bahsetti. Herşeyin özünde edebin olduğunuzdan bahsetti. Arz ve mukabele konusunu anlattı. Efendimiz ile Cebrail as ın yaptığını anlattı. Ardından anneler gününden bahsetti. Annenin  güne sığmayacağını Rabbimizin nasıl ki bizlerin Kabe’yi tavaf ettiği gibi annelerimizin etrafında o şekilde dönmeyi istiyor. Ahmet hocamızın duygulu hitabeti muhteşemdi. Ardından Lokman as ın evladına hitabından bahsederek sohbetini tamamladı.

Bu güne özel annem ilahisi Ramazan Ceran öğrencimiz tarafından okundu. Özel duygulu bir sese sahip olan Ramazan kardeşimizin okuduğu ilahi ile duygu seli yaşamak neredeyse imkansızı. Programımıza katılanlar buraya teşrif edenlerin gerçekten bir lütuf içerisinde olduğunu düşünüyorlar.

 Ramazan Ceran kardeşimizin ardından  sinevizyon gösterisi yapıldı. Yardımlaşma konulu başkanlığımızın yayınladığı program insanları rahmet ayında  yardımlaşmaya teşvik etmektedir.  

Ahmet Akif Yeşil adlı öğrencimizin bayrak şiiri ve onu ezberleyip okuması vatan aşkımızı bir kez daha körükledi.  Konuk veli programında Muhammed Kerim Tuncil öğrencimizin Velisi konuk olarak katıldı. Bizler veliler olarak yeteri kadar ilgi göstermediğimüzi kendi şahsında bütün velilere hitab etti.  Birlik ve beraberliğimizin bozulmaması gerektiğinden bahsetti. Ardından ikinci veli olarak İsmail Hakkı Demirci öğrencimizin Velisi katıldı. Yazdığı birmmetnin olunmasını talep etti. Metinde Hacı Sacit bey ve hocalara teşekkür dileklerini ilettiler.

Program devam ederken sevgili hocamız Rahim Zengin hocamızın Meryem adındaki evladının doğum haberi bizlere ulaştı, Bizler mutlu olduk. Programa bu güzel haber ayrı bir zenginlik kattı. 

Ali  Sayit Alacalı kardeşimizin duasıyla program tamamlandı.

 

 

 

 

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum