Dualarla Yükselmek

Dualarla Yükselmek

Dualarla Yükselmek


Kur’an kursu yönetmek günümüz islam camiasında oldukça zor olsa gerek. Çünkü birden çok şeylerin fedakarlık sonucunda ancak bir kalite, bir başarıya ulaşmanız mümkün...

Artık varlıkların arttığı bir dünyanın bireyleriyiz. Çocuklarımız var, tercihlerimiz var, çocuklarımızın tercihleri de var. Bir zamanlar; yoklukların olduğu bir çevrenin neferleriydik. Yokluk gerçekten vardı. Ama bizler eski dünyanın insanları yokluğu yok ettiğimiz için en ufak varlıklar bile ellerin semada belirlenip şükür için kalkmasına yetiyordu. Gün geldi. Dünya değişti. Değişen dünya ile birlikte tercihler de değişti. Eskiden mutluluk bir kuru ekmeyin içindeydi, artık sıcak ekmekler bile bizleri mutlu etmeye yetmedi. Kendi yetiştirdiğimiz çocuklarımıza hep şu mantıkla yaklaştık; biz gördük onlar görmesin, biz yaşadık onlar yaşamasın.

Sonuç : Yokluk ve zorluk kelime hazinesine hiç girmemiş bir nesil yetiştirdik. Hele mücadele onlar için Fransız kaldı. Biz gördük onlar görmesin, biz yaşadık onlar yaşamasın diyerek yetiştirdiğimiz nesiller, şimdi onlar için hayırlı bişeyler istediğinizde yüksek bedeller ödemeniz gereken bir nesil haline dönüştü. Hele bir de teknolojinin, dijital dünyanın insanlığın benliği dahil herşeyini esir aldığı bir dünyayı da hatırlatmak gerekirse işimiz oldukça zor.

Bizler eğitimciyiz. Yukarıdaki karşılaştırma günümüzün dünyasında insan eğitiminin ne kadar zor olduğunu anlatmak içindi. Bu zorluklarla bile eğer bir başarı sağlayabiliyor, onlarca çocuğun gönlünü bir kur'an kursuna bağlayabiliyorsanız; büyük rakiplerle bir savaşı kazanmışsınızdır.

Toplantı sonunda değerlendirme formlarımızda velilerimizin yazdıkları bizleri oldukça duygulandırdı. Orada birçok duayı okuduk ve gördük ki. İçimizdeki bu aşk, bu aşkı tetikleyen bir enerji ve o enerjinin vesilesi bunlar olsa gerek.

Hizmetlerin daim umutların baki olması dileğiyle.....

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum