Efendimizi Salat-ü Selam İle Andık

Efendimizi Salat-ü Selam İle Andık

Efendimizi Salat-ü Selam İle Andık


Geçtiğimiz günlerde tatbikat camimizde icra ettiğimiz mevlid kandili programızı ira ettik Mevlid-i Nebi haftası kapanış programını daha görkemli bir programla kursumuzda icra ettik.

Kur'an kursumuzda Mevlid-i Nebi programının kapanış programı dolayısıyla muhteşem bir programla öğrencilerimiz ile birlikte icra ettik.

Salat-ü selam ile başladığımız programda öğrencilerimiz ile birlik Efendimiz (s.a.v)'a hasretle, selat-u selamlarımızı gönderdik. Koro halinde seslendirdiğimiz Salat-ü Selamlarımızla Efendimize özlemimiz arttıkça arttı.

Programın seyrinde Öğrencilermizden Hafız Ramazan CERAN kardeşimiz Alak Suresini güzel sesi ve muhteşem makamıyla okuyarak gönüllerimizi ferahlattı. Daha sonra 24 Kasım öğretmenler günü olması münasebetiyle, bizleri yetiştiren öğretmenlerimizi anmak ve bugün kursumuzda görev yapan öğretmenlerimize hediye etmek üzere Hafız Muhammed Nur YILMAZ kardeşimiz 24 kasım yeter mi sana adlı şiiri okudular. Şiirin bitiminde tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladılar.

Programın devamında öğrencilerimiz Ahmet Enes'in arapça okuduğu ilahi, Burak Talha'nın Mehmet Akif ERSOY'un kaleme aldığı Ondört asır evvel şiiri. Öğrencilermizin koro halinde okuduğu erler demine ilahisi, Ahmet Melekoğlu'nun seslendirdiği Gül yüzünü ve güllere vurgunum ilahileri  ve Musab Emir 'in ya İlahi Senden bir dileğim var isimli ilahileri bizleri duygulandırdı.

Ardından Kur'an Kursu Müdürümüz Sayın Kurra Hafız Davut OKUMUŞ hocamız selamlama konuşmasının ardından  günün anlam ve öneminde bahsetti ve konuşmalarına şöyle devam etti.

Allah'a Had olsun ki böyle bir mekanda ona hizmet etmek için varız. Bu çatının altında hayırlı nesillerin yetişmesi uğruna varız.

Burada bu hizmetlerin bu kalitede gerçekleşmesi o kadar kolay olmadığını, bu güzelliklerin hayat bulmasıs için 7/24 ekibimizin mesai mefhumu özetmeden çalışmasından kaynaklandığını ifade etmek istiyoruz. Bu programı bu kadar güzel yapan özverili bir ekip çalışmasının işi olduğunu beyan etmek istiyorum.

Burada yapılan herşey rızayı bari için yapılır. Zaten öyle omamış olsaydı yapılan bu iş bu kadar güzel olmazdı. Diyerek sözlerine şöyle devam etti; Sayın hocamız konuşma esnasında projeksiyon perdesine yansıtmış olduğu ve hayalimizde yapıp faaliteye geçirmek olduğu, yönlendirme tabelasında var olan ama henüz vücuda gelmemiş, Hacı Sacit ATEŞ ihtisas sınıfının mimari bir projesini tanıttı.

Ardından sözlerine söyle devam etti; Efendimizin gençlere verdiği önemi günüzümde daha net anlaşıyor. Burada yetişen gençlere verilen eğitimi birçok yerde bulamazsınız. Bizler biliyoruz ki bizi yaratan bize fırsat verip böyle güzelliklere imza atmamıza vesile olduysa buradaki yapılan emekleri de zayi etmeyecektir. Yetişen gençler ilerde bizim misyonumuz olan ve her mülümanın da bunu misyon edinmesi gereken "okuyan anlayan anlatan yaşayan yaşatan müslümanlara, milletimize ve tüm insanlara faydalı hafız nesiller olmak" hafız nesiller yetiştirmek veya yetiştirmeye vesile olmak şuuruyla olacaklar, olmak da zorundalar. Çünkü İslam bu aziz milletin gençlerinin omuzlarında yücelecek, bu azizi milletin hayat sürdüğü bu topraklar yine bu gençlerimizin azimleriyle hayat bulacak. İfadelerini kullandı.

Sayın OKUMUŞ; Programda emeği geçen başta dava akadaşım Kasım GÖKÇEK hocama, akabinde Programda emeği geçen Ahmet DALBOY hocama ve diğer hocalarıma teşekkür ediyorum. Uzaktan yakından davetimize icabet eden kardeşlerimize de hoşgeldiniz diyor teşekkür ediyorum. Allah'a emanet olun cümleleriyle sözlerine son verdi.

Kur'an Kursu Yöneticimiz Sayın Davut OKUMUŞ hocamızın konuşmasının ardından Beylikdüzü Müftüsü Sayın Mehmet MUSLU Hocamız söz aldılar.

Müftümüz Sayın MUSLU; Misafirlerimize hoşgeldiniz konuşmasının ardından sözlerine şöyle devam etti. Burada bu güzelliklerin oluşmasında ve bu kursa hayat veren deneyimli 7/24 hizmt aşıyla çalışan uzman bir kadro var onlara emeklerinden dolay teşekkür ediyorum. Doğrusu ilçemiz olarak ben bu eğitim kadrosuyla gurur duyuyorum. Ben kendim bizzat ne şekilde çalıştılarına şahidim Rabbim onlardan razı olsun. Zaten kursumuz böyle bir programın yapılmasıyla farklılığını ortaya koyuyor. Bu farklılığı sebebiyle ilimizde hiçbir kur'an kursunun almadığı talebi kursumuz almıştır. Beylikdüzümüzün gururu niteliğindedir.

Bu yılki Mevlid-i Nebi Haftasının konusu Peygamberimiz ve gençlik. bu programda da gördük ki bizden gerçekten böyle bir gençlik isteniyor. Bu işe vesile olmanın gururu içerisindeyim. Kur'an-ı Kerimi öğrenen ezberleyen onu hayatına geçiren bir nesilden bahsediyorum. Şahsen en arzu ettiğim iyi bir hafız olabilmekti. Fakat nasip olmadı. Ama burada şimdi görüyorum ki ben olamadım ama kaliteli hafızların yetişmesine vesile oluyorum. Hafız olmanın gururu farklı ama bu işe öncülük etmenin, vesile olmanın gururu daha da farklı.

Sayın Müftümüz Mehmet MUSLU; Konuşmlarını programda emeği geçen başta Kur'an Kursu Yöneticileri olmak üzere, bu güzel ekibe teşekkür ediyorum. Diyerek sözlerini noktaladı.

Ardından programımızın plaket ve hediye takdimi bölümüne geçildi. Kur'an Kursu Yöneticileri Müftümüz Sayın Mehmet MUSLU'ya kursumuza verdiği maddi ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdiler. Ardından Kur'an kursumuzun banisi Sayın Sacit ATEŞ Beyefendiye Müftümüz tarafınan geniş anlamları içerisinde barındıran elif ve vav harfi yazılı bir hediye takdim ettiler. Müftümüz ve Sacit Bey tarafından Kur'an kursu yöneticilerimize gönüllü çalışarak bir çok başarıya imza attıkları ve kur'an kursunu hak ettiği konuma getirdikleri için özel hazırlanmış plaket takdimi yaptılar.

Kursumuzda geçtiğimiz sene görev yapan hocalarımızdan Kurra Hafız Sayın Zekeriyya BAL Hocamıza geçtiğimiz yıl desteklerinden dolayı plaketi takdim edildi. Ardında Kursumuzda şu anda görev yapan hocalarımıza tek tek plaket takdimleri yapıldı. Plaketleri takdim edilen hocalarımız duygu ve düşünlerini anlattılar.

Son olarak duygularını ifade etmek üzere öğretmenlerimizden Kasım GÖKÇEK hocamız söz aldı. Kısa konuşmasında ümmeti olma şerefini gönülden arzuladığı Peyamber Efendimize hasretini anlattığı bir hadis ile başladı ve şöyle dedi 1400 küsür sene evvel Allah Rasülünün kardeşlerim hitabına mazhar  olmak istiyorum. Rabbimiz nasip eder inşallah diyerek Nurulla GENÇ'in yağmur adlı şiirinden bir hasretini anlatan bir bölüm okudu.

Hasretin alev alev içime br an düştü.

Değişti Hayal köşküm gözümde bir an düştü.

Sosuzluk çiçeklerle donandı yüreğimde

Yağmalanmış ruhuma yeni bir devran düştü.

Diğerek sözlerini programda emeği geçen, bu güzelliklerin mimarı yöneticimiz sayın Davut OKUMUŞ'a teşekkür etti ve ardından desteklerini esirgemeyen Müftümüz Sayın Mehmet MUSLU'ya ve bu külliyeyi bağışlayan Sacit Bey'e Ve bizleri burada yanlız bırakmayan tüm misafirlerimize teşekkür etti. Bugün vatana insan yetiştiren bütün öğretmenlerin öğretmenler günü tebrik etti ve ardından kursumuzda görev yapmış ve halen yapmakta olan bütün öğretmenlerin günün tebrik ederek konuşmasını tamamladı.

Programımız fotoğraf çekimleri, Şerif CAN kardeşimizin muhteşem duası ve yemek ikramıyla son buldu.

 

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum