Fetih Gecesinde Fetih Ruhuyla Fatih Camisinde Buluştuk.

Fetih Gecesinde Fetih Ruhuyla Fatih Camisinde Buluştuk.

Fetih Gecesinde Fetih Ruhuyla Fatih Camisinde Buluştuk.


Yılın ilk günü, yılbaşında fetih gecesinde fatih camiinde fetih ruhuyla öğrencilerimizle birlikteydik.

Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul İl Müftülüğü organizasyonlarında gerçekleştirilen programa 15000 in üzerinde genciyle, orta yaşlısıyla, hocasıyla, öğrencisiyle katılım gerçekleşti.

Yine güzel bir programa imza atan Başkanlığımız gençlerde farkındalık oluşturma bilinciyle düznlediği programa ilgi oldukça yoğundu. Yılbaşı günü gençlerin bir çoğu eğlence mekanlarında gençliklerini heba ederken, iman nuruyla nasiplenen gençlerin Fatih camisini hınca hınc doldurması bizleri duygulandırdı.

Düzenlenen bu büyük organisazyonda Sacit Ateş Kur'an Kursu olarak tam kadro orada olmanın grurunu yaşadık. Müftülüğümüzün destekleriyle Esenyurt Belediyesinin tahsis ettiği otobüslerle birlikte sabah en erken saatlerinde; gece 3.00 'da fetih ruhuyla Fatih camisine doğru ilerledik. Kalabalağı gördükçe gururlandık. Bu aziz milletin özünde olan bu ruhu kaybetmediğini müşahade ettik. Öğrencilerimize de bu bilinci yaşamaya vesile olmanın mutluluu içersindeydik.

Programın başlamasını beklerken öğrencilerimiz Kur'anı kerimlerini açarak ezberlerini yapmaya devam ettiler. Programın başlamasının ardından güzel sesli hafızların okudukları kur'an ziyafetine kendimiz bıraktık. Ardından salat-u selamlar zikirlerle kalplerimizin pasını sildik.

"Gençler Fetih Ruhuyla Fatih Camisi'nde Buluşuyor" temasıyla Fatih Camisi'nde düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

Daha sonra bir konuşma yapan Mescid-i Aksa imamı Züheyr Sabbah, gördüğü kalabalığın kendisine bayram gününü hatırlattığını belirterek, "O bayram günü ki nasıl burada toplandınız, bu toplantının aynısını Mescid-i Aksa'da birlikte yapmayı umuyorum." dedi.

Sabbah, "Biz sizin torunlarınız, sizin evlatlarınızız. Biz Osmanlı'nın evlatlarıyız. Siz her zaman bizim atamızsınız, babamızsınız. Rabbim'den dilerim ki şu ülkenin üzerinde her zaman, her daim güvenlik olsun, emniyet olsun ve her türlü beladan muhafaza olsun." ifadelerini kullandı.

Konuşmasını tamamlamasının ardından Sabbah programa katılanlara teheccüd namazı kıldırdı.

Kur'an-ı Kerim hatmi ve duaların ardından etkinlik, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın kıldırdığı sabah namazıyla sona erdi.

Ardından otobüslere dönülerek kursumuza dönülmek için yola çıkıltı.

Bu günün anlam ve önemi hakkında açıklama yapan Kur'an Kursu Müdürümüz Kurra Hafız Sayın Davut OKUMUŞ; Bu özel günlere kursumuzun oldukça önem verdiği dile getirdi. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında gerçekleşen gençlik buluşmasında da kursumuz öğrencileri, öğretmenleri ve yardımcı personelimiz ile birlikte tam kodro katıldıklarını dile getirdi. Bu gibi programlar evvala toplum açısından bir farkındalık oluşturmak için önemlidirç İkincisi ise gençlerimizi yıllarca yanlış yönlendiren zümrenin pençelerinden kurtarmak için en etkili bir faaliyet olduğunu dile getirdi.

Sayın OKUMUŞ sözlerine şöyle devam etti; Bugün toplumun bazı kesimlerinde heer türlü fuhşiyyatın yapıldığı bir gün, bugün bize ait olmayan bir etkinliğin veya bayramın yıllarca bizdenmiş gibi topluma empoze edildiği bir gün, birçok gencin kötü faaliyetler içerisinde olduğu bir gün. Aynı zamanda içlerinde Allah'ın nuru yansıyan bir gençliğin Allah'ın mekanında, gecenin bir vaktinde, fetih ruhuyla buluştuğu bir gün olarak tarihe gemiştir.

Sayın OKUMUŞ'un şu cümleleri geceye damgasını vuran cümleler oldu; " kimileri öz değerleri için yaşar, kimileri de başkasının değerleriyle avunur".

Programın bitmesinin ardından kursumuzda öğrencilerimizi muazzam bir kahvaltı bekliyordu.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum