Güzelliklerle dolu bir hatm-i şerif programı

Güzelliklerle dolu bir hatm-i şerif programı

Güzelliklerle dolu bir hatm-i şerif programı


Her iki haftada bir düzenlenen ve aynı zamanda öğrencilerimiz için hem hizmet ve hem de sosyal etkinlik olarak bir ders niteliğinde olan programlarımız tüm hızıyla ve tüm güzellikleriyle ilgi toplamaya devam ediyor.

Her iki hafta sonu yapılan programda öğrencilerimiz kendi yeteneklerini gün yüzüne çıkarabiliyorlar. Mikrofon ve kürsü korkularını bu sayete yeniyorlar.

Bu haftaki programımızda tüm güzellikleriyle tamamlandı. öğrencilerimizin kur'an ziyafeti ve ilahileriyle güzellik kattığı programın bu haftaki sohbet konuşmacısı İsmail BAYRAKDAR hocamızın yerine vekalet eden, kursumuzun güzellikleriyle ilk defa tanışan Soner ŞANLI hocamız oldu. Hocamızın dilinden kursumuz olarak belirlenen sohbet konusunu anlatmak için kendisi kürsüye davet edildi

Sayın ŞANLI kursumuzu bu kadar yakından tanıma fırsatını daha önce bulamamıştım. Fakat kendim müşaade ettim ki gerçekten yok böyle bir kurs. Her türlü izzet ve ikramın yapıldığı kursta öğretmen olmak ayrı bir şeref. Onun ötesinde ise öğrenci olmak çok ayrı bir güzellik. Kendi okuduğumuz dönemler akılıma geliyor bu ortamları görünce. Gerçekten çok büyük bir nimet içindeler. Bizler okuduğumuz yıllarda ekmeklerimizi sobanın üstünde ısıtıp öyle yerdik. Bu öğrencilerimiz için her türlü imkan hazırlanmış. Sadece kendilerine verilen öğrencilik görevinin dışında hiçbir görevleri yok. ifadelerini kullandı.

Sayın ŞANLI sözlerine şu ifadelerle devam etti; kursa giriyorsunuz her taraf langırt masası, tenis masaları, hatta playstation bile var. Birçok kurs gezdim. Hiçbir yerde bunları görmedim. Futbol maçlarından tutun her türlü sosyal etkinlik mevcut. Zaman neyi gerektiriyorsa onarın tamamı hazırlanmış.

Ardından Kur'an Kursu Müdürü Kurra Hafız Sayın Davut OKUMUŞ haftanın anlam ve önemi hususunda konuşma yaptılar. 

Sayın OKUMUŞ; her türlü güzelliklerin mevcut olduğu bu kursta öğrencilerimiz için en güzel ortamlar hazırlanmıştır.

Önümüzdeki hafta öğrencilermizin hedef durum değerlendirmeleri yapılacaktır. Başarı durumları ölçülecektir. Üç ay önce yapılan hedef planlarını ne kadar tutturabilmişlerdir. Onların incelenmesi yapılacak ve yeni hedefler belirlenecektir.

Şunu unutmeyın değerli velilerimiz; bir şeyin planını yapmışsanız başarma oranınız yüksektir. Fakat hiç bir planınız yoksa zaten başarıyı planlamışsınızdır.

Bu kurstan mezuniyet iki türlü olur. Birincisi temel eğitimini tamamlar mezun olur. Diğeri hafızlık eğitimini tamamlar mezun olur.

Bakınız bu hafta içinde kursumuz yeni bir hafız daha verdi. Bu mutlu haberleri sizlere belirli aralıklarla duyurmaya devam edeceğiz. Üç yıl evvel başladığı bu yolcuğunu hafızlığını tamamlayarak ilk hedefe ulaştı. Bundan sonra kalan kısmı ise; en güzel şekilde tekrarlarını yapıp belgesini alarak da taçlandırmak olacaktır. Ben bu hafız kardeşimizin ailesini tebrik ediyorum. Bu kotlu yolda zaman zaman zorlansalar dahi bu işin peşini brakmadılar. Tüm kararlılıklarıyla devam ettiler.

Ben diğer evlatlamızın da buradan hafız olarak mezun olmasını gönülden istiyorum diyerek öğrencilere yöneldi ve şöyle dedi. Aranızda günde bir sayfa ezberleyemeceke olan var mı soruna hiçbir parmak kalkmadı. Sayın OKUMUŞ demekki bu işi tamamınız başaracaktır inşallah diyerek sözlerine son verdi.

Kursumuzda hafızlığını tamalayan öğrencimiz Maruf AMCALAR'ın velisi Fatih Bey konuşmasında emeği geçen bütün hocalarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Cümlelerinin ardından Öğrencimiz Maruf AMCALAR'a hafızlığını tamamlaması sebebiyle takdir belgesi verildi. Ardından Öğrencimizin velisi Fatih AMCALAR Bey'e kursumuza verdiği desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

Öğretmenler günü dolayısıyla en güzel şiirleri yazan öğrencilerimiz de unutulmadı. Her birine teşekkür belgeleri kursumuz tarafından verildi.

Haftanın duasıyla programa veda edildi.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum