Hafızlık velileri toplantısı

Hafızlık velileri toplantısı

Hafızlık velileri toplantısı


Hafızlık öğrencilerimizin durum değerlendirmeleri yapmak için velileriyle toplantı yapıldı genel ve özel yapılan görüşmelerde velilere öğrencileri hakkında genel ve özel bilgiler verildi.

Toplantı öğrencilerimizden Ramazan CERAN kardeşimizin kur'an tilaveti ile başladı. Yine Öğrencilerimizden Ahmet MELEKOĞLU'nun sunumuyla devam eden topplantı hafızlık eğitimi ve bu eğitimde velilerimizin yeri ve önemi hakkında devam etti.

Genel olarak kurs kurallarından ve öğrenci başarı durumunun ne şekilde olması gerektiği anlatıldı. Kur'an tilaveti ardından söz alan Kur'an kursu yurt müdürrü Kasım GÖKÇEK hocamız kur'an kursunun maddi durumundan bahsetti. Öğrencilerimizin yüz de yüz burslu okuduğu fakat burslu diyince bir orana tabi tutulması gerektiğini vurguladı. Bursluluk sisteminin Müftülüğümüzün aldığı bir kararla ilerleyen zamanlarda öğrencilerimizin başarı oranına göre oranlanacağı bilgisini verdi.

Kasım hocamız kursumuzun geöen sene plot uygulaması olan E-kurs sistemi üzerine konuştu. internet zerinden projeksiyon destekli E-kurs semineri verdi. Kullanım kolaylığı ve velilerimiz açısında nasıl ciddi kolaylık sağlayacağını anlattı.

Ardından söz alan Kur'an kursu Müdürümüz Davut OKUMUŞ hocamız; kursumuzun imkanlarından bahsetti. Bu imkanlarla hafızlık yapmalarına hiç bir engelin olmadığını hatırlattı. Öğrencilerimizin hafız olmayı arzuladıklarını ve bunu başarabilmeleri için de ciddi manada çalışmaya ihtiyaç duyduklarını anlattı.

Sözlerine devam eden Müdürümüz kurstaki bir günde yapılan hizmeti anlattı. Anlatırken velilerimizi antipati kurmasını sağladı. Günlük yapılan hizmetleri kalem kalem anlattı ve şöyle dedi;

Öğrencilerimizin gece sütlerine, meyvelerine varana kadar düşünüyoruz. Yatma saatleri özle olarak hesaplanır. kalkış saateleri özel olarak hesaplanır. Ders vakitleri saat dilimleri özel olarak hesaplanır. Çalıştıkları alanların, oyun oynadıkları alanların temizliğine özen gösterilir. Ayakta beklemesinler diye yemekeleri masalarında hazır onları bekler. Daha birçok himeti anlattı ve velileri şöyle seslendi.

Bizler bu kadar hizmeti yapıyoruz. Hiç Sinirlenmeden, sınır koymadan. Peki bu kadar hizmeti içininde velilerimizden kaç kişi yapabilir sorusunu velilerimize yöneltti. 

Elbetteki velilerimiz yapılan işin gayette de farkındadırlar ve farkında olduklarını her seferinde velilerimiz ifade ediyor. demek oluyor ki kendileri için yapılan bu kadar hizmete öğrencilerimiz hafızlık yolundaki azmi ve kararlılığı da eklenirse güzel başarılar ortaya çıkacaktır.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum