Hasret Bitti

Hasret Bitti

Hasret Bitti


Geçtiğimiz senelerde Beylikdüzü halkImızın büyük teveccühleriyle gerçekleştirdiğimiz hatmi şerif programları Ramazan ayının başlaması ve ardından üniversite sınavlarının araya girmesi sebebiyle ertelemiştik. Programlara tekrar start verdik.

Öğrencilerimizden Miraç Uyar kardeşimizin duasıyla program bittiGeçtiğimiz senelerde Beylikdüzü halkImızın büyük teveccühleriyle gerçekleştirdiğimiz hatmi şerif programları Ramazan ayının başlaması ve ardından üniversite sınavlarının araya gelmesi sebebiyle ertelenen hatmi şerif programı tüm görkemiyle başladı.      

Geçtiğimiz yıl Beylikdüzü kuran gönüllülerinin büyük ilgisi sevgisiyle program devam etmişti. Öğrenci velilerimizin dışında halka açık olması kursumuza farklı bir hava vermiş kursumuzun tanıtımı açısından da faydalı olmuş, aynı zamanda halkımızın gönlünde sevgiyle yer almıştır.    

  Programda evvela Yasin suresi okundu. Süre-i şerif sayfalar sırasıyla olmak üzere Abdullah Emin Uygun, Enes Büyükaşkan, M.Nur Yılmaz, Burak Talha Orgun, Maruf Amcalar, Murat Bulut birer sayfa ezbere okumak suretiyle sureyi tamamladı. Akabinde İlahiler ve şiirle tüm coşkusuyla program devam etti.   

Programda konuşan kuran kursu müdürümüz Kurra Hafız Sayın Davut OKUMUŞ kur ile alakalı bilgileri anlattı. Kayıtların devam ettiği, şu ana kadar yaklaşık 265 öğrencinin başvuru yaptığını anlattı. Kurs kalitesinin her geçen gün arttığını ve İstanbul da hatta Ülkemizde A Grubu kalitesini anlattı. Yeni dönemde 5 adet öğretmen talep edildiğini bildirdi. Şu anda bazı öğretmen arkadaşlarımızın izinli ve mazeretli olanlarımız var onların adına misafirlerimize selamlarını iletti.  

 Ve sözlerine devam ederken şöyle söyledi hafız örnek olur burada örnek hafız yetiştiriyoruz. Bizim derdimiz severek eğlenerek gönülden hafız olsun. Günümüzde kendi isteğiyle hiçbir şiddet görmeden zorla değil gönülden hafız olması için uğraşıyoruz. Bu anlatıldığı kadar kolay değil. Günümüzde en zor iş günümüzün dünyasıyla yetişen bir öğrenciyi hafız yapmak kadar sor bişey olduğunu bilmiyorum. İfadeleriyle devam etti. Hizmetlerimize sınır ve siniri kaldırdık. Bir öğrencinin dersi kadar dinlenmesi ve eğlenmesi de önemlidir. Hizmet devam ediyo; 8. Kat projemiz hala gündemde, projeler tamamlandı, en kısa sürede imkanların elverdiği ölçüde devam edecek.  

Sözleriyle müjdeler vermeye devam eden hocamız. Yakın zamanda camimizin altında 4-6 yaş grubuna hizmet edecek. Aynı zamanda hafızlık altyapıları orada verilecek. Temelden yetişecek.   

Bu kurstan tam olarak 3 kursun yemek ihtiyacı giderilmektedir. Kursumuz artık her alanda rüştünü ıspatlamıştır. 

Günümüzde özel okul olarak işletilen yerlerde buranın yarı kalitesi olmamasına rağmen ciddi ücretler talep ederler buna rağmen ekstralar ayrı yansıtılır. Fakat burada herşey ücretsizdir. Okumayı hak eden öğrencilerimiz yüzde yüz burslu olarak okutulmaktadır.

   Kurra Hafız Sayın Davut OKUMUŞ konuşmalarını vizyon ve misyonu öğrencilerimizle birlikte koro halinde okuyarak tamamladıbitirdi.

Öğrencilerimizden Miraç Uyar kardeşimizin duasıyla program sona erdi.

 

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum