Hatm-i şerif programında bu hafta

Hatm-i şerif programında bu hafta

Hatm-i şerif programında bu hafta


Her iki haftada bir düzenlemiş olduğumuz hatmi şerif programı bu hafta da tüm coşkusuyla gerçekleşti.

Bu haftaki hatm-i şeriif programı çoşkuyla tamamlandı. Haftadaki farklılıklardan bir de İsmail BAYRAKDAR hocamızın düğün iznine ayrılması sebebiyle yerine vekaleten Mevlana Cami görevlisi Soner Şanlı hocamız bulunmaktaydı. İlk hafta olması münasebetiyle Bakara süresi ayetlerini kendileri güzel kıraatlarıyla kıraat ettiler.

Hacı Ahmet DALBOY Hocamızın sunumlarıyla gerçekleştirilen program öğrencilerimizin yasin-i şerif okumalarıyla başladı. Musab kardeşimizin güzel ilahisi, Ahmet kardeşimizin hicaz makamında okuduğu ilahi kulaklarımızın pasını sildiler.

Bu haftaki haftanın sohbeti Ahmet Kemal Hatipoğlu hocamız dikkat çekici misalleriyle tamamladılar. Sayın HATİPOĞLU sohbetinde zamanın boş geçirilmemesi, boş ve faydasız işlerle uğraşılmaması hususunda temsili hikaye anlattılar. Yeni bir neslin doğuşuna dikkat çekerek öğrencilerimizin Yemen için yaptığı takdire şayan hareketleri hususuna dikkat çektiler.

Günün anlam ve önemi hakkında Kurra hafız sayın Kasım GÖKÇEK hocamız söz aldılar. Kursun genel hizmetlerinden bahsettiler. Hz İbrahim (a.s)'ın nesil ile ilgili ayetlerdeki dualarından bahsederek konuyu bir nesli yok ederek, yok olan nesille vatanlarını satan batmış bir nesil haline dönüştürdüler .Biz ve gönüldaşlarımız bu tahlikeye şahit olduktan sonra Hz İbrahim'in yaptığı gibi nesil kaygısı çekerek var olan değerlerimize sımsıkı sahip çıktık. Yemen'deki vahşete sessiz kalmayan öğrencilerimizin yaptıkları bu güzel davranışla da anladık ki doğru yoldayız ifadelerini kullandı.

Programda son olarak Kur'an Kursu Müdürümüz Kurra Hafız Sayın Davut OKUMUŞ konuşmasında; Yemen olayında servetlerini veren öğrencilerimizden bahsettiler. Ardından 24 Kasım 2018 de katıldığı seminerden anektotlar anlattılar. Kursumuzda hizmetlerin gerçekten ülkemizde kuran kurslarına oranla üst düzeyde devam etmektedir. Vurgusunu yaparak konuşmalarını tamamladı.

Bu haftaki program kıymetli öğrencimizin yaptığı dua kapanış duası ile son buldu. 

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum