HATMİ ŞERİF VE DÖNEM SONU PROGRAMI

HATMİ ŞERİF VE DÖNEM SONU PROGRAMI

HATMİ ŞERİF VE DÖNEM SONU PROGRAMI


Kursumuzun her iki haftada bir yaptığı hatmi şerif programlarımızın dönemin son programı bu hafta cuma günü yapıldı.

Dönem sonu kapanış programımız büyük bir çoşkuyla gerçekleşti. Programa; Beylikdüzü İlçe Müftümüz Sayın Mehmet MUSLU, Beylikdüzü İlçe Uzman Vaizimiz ve İlçe Eğitim Tespit Komisyonu Başkanı Sayın Lütfi AYDIN, Beylikdüzü İlçe Murakıbı ve İlçe Eğitim Tespit Komisyonu Üyesi Sayın Cabir Bingöl, Hacı Sacit Ateş Vakfı Başkanı ve Hacı Sacit Ateş Külliyesi Banisi Sayın Hacı Sacit ATEŞ Beyefendi, Sacit Ateş Camii din gönüllüleri ve İskender TOPRAK ve Cemal ÖZTÜRK hoca efendiler, Öğrenci velilerimiz ve kıymetli gönüldaşlarımız katıldılar.

Hacı Ahmet DALBOY hocamızın ve Yusuf YEŞİLBAĞ kardeşimizin yaptığı sunumda programı icra eden öğrencilerimizin muhteşem performansları misafirlerimizin gözlerini ve gönüllerini doldurdu.

Programda misafirlerimize hoşgeldiniz konuşmasıyla hitap eden Kur'an Kursu Müdüdürümüz Kurra Hafız Davut OKUMUŞ; Programa katılımcılara hoşgeldiniz cümleleriyle konuşmasına başladı. İfadelerinde Sacit Ateş Kur'an Kursunun güncel durumundan ve marka olduğundan bahsetti. Bir çok kur'an kursunun öğrenci bulmakta zorlandığı dönemde üçyüze yakın başvuru almak gerçek kalitenin ıspatıdır. İfadelerini kullandı.Ardından konuşmasına bu dönemki kurumuzun başarısının tespit komisyonu tarafından tescillendiğini ifade ettiler. Artık hafızlar çıkmaya başladı. son dönemde bir hafız kardeşimimizi sınava göderdik, ardından dört öğrencimiz daha hafızlığını tamamladı. Bu yılki toplam hafız sayısına baktığımız zaman yıl sonuna kadar toplamda 12 hafız hedefini göz önünde bulundurursak. Bu gerçekten ciddi bir rakamdır. Sözleriyle konuşmasını tamamlarken sözü Eğitim Komisyon Başkanına bu yılki mülakaat sonuçlarından bahsetmek üzere kendisine bırakacağını bildirdi.

 

Beylikdüzü İlçe Uzman Vaizimiz ve İlçe Eğitim Tespit Komisyonu Başkanı Sayın Lütfi AYDIN;

Konuşmasında Müftülüğümüzn tespit komisyonu ve amacından kısa bahsettikten sonra kursun tarihine kısaca değindi ve şu ifadeleri kullandı: Ben bu kursun eğitim açısından dibe vurduğunu da gördüm. O dönemden sonra bir değişiklik yapmayı elzem görerek kursun hizmetlerinin iyileştirmesi hususunda gerekli önlemleri alma yolunda çalışmalar yaptık. Son dönemde hem temel eğitim sınıfları açısından hem de hafızlık sınıfları açısından güzel şeylere şahit olduk. Bu başarı benim şahsen hayal ettiğim başarı değildi. Artık kursumuz hak ettiği değere ulaştı. Ben bu başarıda emeği geçen başta kur'an kursu yöneticilerine ve eğitim kadrosuna teşekkür ediyorum cümleleriyle konuşmasını tamamladı.

 

Son olarak Beylikdüzü İlçe Müftümüz ayın Mehmet Muslu konuşmasına misafirlerimize hoşgeldiniz diyerek başladı. Sacit Ateş Kursunun bizim için ayrı bir değer olduğunu anlattı. İlçemizde diğer kur'an kursları açısından merkezi konumda olduğunu Fatih Sultan Mehmet Kız Kur'an Kursuna da bu kursumuzdan yemeklerin gittiğini anlattı. Hergün yeni bir hafızımızın müjdesini almak bizleri onurlandırıyor. Yatığımız her hizmetin karşılığını bu şekilde almak bizlerin inancını daha kuvvetlendiriyor. Umut edyoruz ki buradaki her öğrencimiz hafız olarak burdan mezun olur. Bugün kursumuzun büyük bir başarıya imza attığını gördük. Bu başarının mimarları olan kur'an kursu yöneticilerimiz ve eğitim ekibini tebrik ediyorum.

Programın sonunda takdir ve teşekkür belgeleri alan öğrencilerimize belgeleri takdim edildi. Ardından Bu hafta hafızlığını tamamlayan Abdullah Emin UYGUN ve Muhammed Ensar TAŞÇINAR adlı öğrencilerimize de takdir ve teşekkür belgeleri verildi. Ardından hafızlık sınavını başarı ile tamamlayan öğrencimiz Enes AVUNÇ'a Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından gönderilen hafızlık belgesi verildi. Sayın Müftümüz ve Hacı Sacit ATEŞ Beyefendi tarafından Kur'an Kursu Yöneticilerimiz Kurra Hafız Davut OKUMUŞ ve Kurra Hafız Kasım GÖKÇEK hocalarımıza da Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından gönderilen teşekkür belgeleri takdim edildi.

Dönem sonu programımız öğrencimiz İsmail Hakkı DEMİRCİ'nin duasıyla son buldu. Programam katılan öğrenci, veli, ve misafirlerimize yemek ikramı verildi.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum