Hayatınız Mirac Olsun

Hayatınız Mirac Olsun

Hayatınız Mirac Olsun


Miraç, Peygamber Efendimiz (s.a.v)’ in göğe yükselerek Yüce Allah (c.c.)’ın huzuruna kabul edilmesi olayıdır.

Hayatınız Mirac Olsun

Miraç, Peygamber Efendimiz (s.a.v)' in göğe yükselerek Yüce Allah (c.c.)'ın huzuruna kabul edilmesi olayıdır. Miraç hadisesi iki safha da meydana gelmiştir. Efendimizin bir gece Mescid-i Haram'dan Mescid Aksa'ya yani Mekke'den Kudüs'e yaptığı yolculuğa isra, oradan göklere yükselmesine de miraçdenilmiştir.

 

Duaların çokca kabul eildiğine inandığımız özel saatler ve günler, saatler, geceler vardır. O gecelerden birini daha öğrencilerimizin hazırlayıp Hacı Sacit Ateş Camiinde icra ettikleri güzel programla Mirac'a giriş yaptık, gecesini ihya etmeye çalıştık.

Okunan hatm-i şeriflerin dualarının da yapılduğı gecede, öğrencilerimiz Yasin-i şerif okudular, ardından koro ilahileri, aşr-ı şerifler gönüllerimizi doldurdu. Programa Barış Mahallesi sakinlerinin yanı sıra öğrencilerimizin değerli velileri, internet sayfamız  üzerinden davetimizden haberdar olup katılım yapan kıymetli Beylikdüzü halkı ve Hacı Sacit Ateş Külliyesinin banisi Sn Hacı sacit Bey ve kıymetli evlatları Programa katılım gösterdiler.

Katılımcıları arasında yaklaşık 9 ay önce elim bir trafik kazası sonucu rahatsızlaşan öğrencimiz Osman Rıza ALTUNTAŞ ve kıymetli aileleri de yanımızdaydı. Osman Rıza'nın gözlerindeki mutluluktan daha kısa ürede iyileşip yarım kalan hafızlık eğitimine tekrar devam edeceğinin umutları anlamak or değildi. Rabbimizden bir an önce iyileşip aramıza dönmesini temenni ediyoruz.

Eski öğrenci velilerimizden Sait YÜCEL'in velisi Halil Yücel Beyefendi'de toplantıya katılanlar arasındaydı. Kusumuza en on 8 ay önce geldiğini ve müthiş değişimi gözlemdiğini, çok güzel şeyler yapıldığını ifade ettiler. Güngörende yaşadıkları için sık sık uğrayamadıklarını ama bu güzelliği tekrar tekrar yaşamak için Ramazan ayında hatimle teravih kılmaya hergün geleceğini ifade ettiler.

Çoğunlukla 10 grubundan oluşan Sacit Ateş korosu program davetlilileri tarafından büyük ilgi gördü. Günahsız dillerden okunan ayetler bizleri duygulandırdı.

Son olarak Muhammed Emin Akar öğrencimizin mirac gecesi için hazırlamış oluduğu dua ile program nihayete erdi.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum