Eğitim her alanda

Eğitim her alanda

Eğitim her alanda


Kursumuza yeni katılan öğrencilerimizin yatak düzeltme konusundaki zafiyeti nöbetçi öğretmenler tarafından tespit edilmiş ve bu durumun çözümü için odaklanmıştı.

Yapılan her şeyin asıl hedefi eğitimdir. Öğrencilerin eğitiminde herşey bir bütündür. Düzenli ve tertipli olmayı öğrenemeyen öğrencinin bu düzensizliği tüm hayatına yansımaktadır. Bugün bir yatak düzeltme diyip basite indirgediğimiz bir olay aslında öğrencinin bütün yaşantısnı etkilemektedir. Bizim hocalarımız öğrenci olduğumuz dönemlerde bizleri uynadırırken hep "aslan yatağından belli olur" atasözüyle uyandırırlardı. Yatakları düzgün olmayana yeniden öğretilir ve yatağının düzenli olması sağlanırdı. Gerek öğrencilik hayatımızda gerekse eğitmenlik hayatımızda anladık ki düzen olmadan disiplinli bir hayattan ve başarıdan bahsedilmez. Bügün uzmanların yaptığı araştırmada hayatta başarı gösteren öğrencilerin gündelik hayatta disipli, düzenli ve zaman yönetimini en programlamayı öğrenen ve uygulayan öğrenciler olduğu açıkça anlaşılmıştır.

İşte bu itibarla henüz yataklarını düzeltmeyi öğrenemeyen, çarşaflarını katlamayı öğrenemeyen öğrencilermize Sayın hocamız Hacı Ahmet DOLBOY, tarafından bu konudaki eksikliklerini tespit ederek seminer verme ihtiyacı olduğunu düşündü. Fikirlerini yönetime ilettiklerinde gayet güzel bir uygulama olacağı kanaatine varıldı.

Ardından örnek yatak katlama şeklini belirleyerek her öğrencimizin aynı şekilde yataklarını katlamarı gerektiği anlatılacaktı. Bir usül geliştirildi ve aynı örnek yatağın nasıl katlanacağı hususunda mescitte uygulamalı ve öğrencilerin bizzat kendilerine yaptırarak öğrenmesi sağlandı.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum