İSLAMA ve İNSANLIĞA HİZMET EDECEK HAFIZ NESİLLER YETİŞİYOR.

İSLAMA ve İNSANLIĞA HİZMET EDECEK HAFIZ NESİLLER YETİŞİYOR.

İSLAMA ve İNSANLIĞA HİZMET EDECEK HAFIZ NESİLLER YETİŞİYOR.


İSLAMA ve İNSANLIĞA HİZMET EDECEK HAFIZ NESİLLER YETİŞİYOR. Kursumuzda düzenlenen hatmi şerif ve belge takdimi programında Çanakkale Şehitleri ve Aziz Şehitlerimiz rahmetle anıldı.

Aziz Şehitlerimiz Rahmetle anıldı. Yapılan programda şehitlerile alakalı aşr-ı şerifin yanı sıra şehitlik ilahileri öğrencilerimiz tarafından söylendi.

Kur'an Kursu öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu progamda yoğun kalabalık hakimdi. Konuklarımız programı başından sonuna kadar büyük bir hayranlıkla izlediler. 

Öğrencilerimizden Ramazan CERAN Bakara suresinden 104 - 107 ayetlerini güzel sesiyle okudu.

Okunan ayet-i kerimede mealen Rabbimiz Şöyle Buyuruyor; 

Bakara Sûresi  (154 - 154)
Allah yolunda öldürülenler için "ölüler" demeyin. Hayır, onlar diridirler, fakat siz bilemezsiniz. (154)  

Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla; mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle sınayacağız. Sabredenleri müjdele!  Bakara : 155

Onlar, başlarına bir musibet geldiğinde, "Doğrusu biz Allah’a aidiz ve kuşkusuz O’na döneceğiz" derler.  Bakara : 156

İşte rablerinin lutufları ve rahmeti bunlar içindir ve işte doğru yola ulaşmış olanlar da bunlardır. Bakara : 157

Düzenlenen programda birbirinden maharetli öğrencilerimizin okudukları şehit ilahileri, şiirler ve son olarak dokuz öğrencimizin tek tek ve son kıtayı koro halinde olmak üzere okudukları İstiklal Marşımız duygulu anlar yaşattı.

Programın protokol konuşması bölümünde Kur'an Kursu Yöneticilerimizden Kasım GÖKÇEK hocamız selamlama konuşmasını yaptılar.

Ardından Kur'an Kursu Yöneticimiz Kurra Hafız Davut OKUMUŞ; konuşmasında ilk olarak bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi  Rahmetle yad etti Konuşmasına şöyle devam etti: Rabbim bizlere yeniden İstiklal Marşı yazdıracak günleri yaşatmasın duasıyla devam etti.

Sayın OKUMUŞ; Kur'an Kursumuzun yegane felsefesini anlattı. Değişmez sloganımız ve kursumuzun vizyon ve misyonumuz olan; Okuyan anlayan anlatan yaşayan yaşatan milletimize müslümanlara ve tüm insanlığa hizmet edecek hafızlar yetiştirmek olduğunu anlattı. Burada bizlerin hedefi tüm islam çoğrafyasında hizmet edecek nesiller yetiştirmek olduğunu anlattı.

Sayın OKUMUŞ; sözlerine şöyle devam etti; 

Yeni nesil kendini dinine vatanına vakfetmiş olan neferlerin elinden küffarın karşısında durmak, mazluma kanat germek için yetiştiriliyor.

15. Temmuz’dan sonra anladık ki altın nesil diyerek bir nesli yok ettiler. Şimdi bayrak elimizde gerçek nesilleri hayatımız pahasına da olsa yetiştireceğiz. Devletimizin malı olan bu kurumdan. Nice hafız mühendisler, devlet başkanları çıkacak İnşallah. Allah vatanımıza zeval vermesin. 

Bu felsefeyi yıllar evvel logomuza taşıdığımızı, bunun bir aşk haline dönüştüğünü anlattı. 

Son protokol konuşmasını yapmak üzere Beylikdüzüzü İlçe Müftümüz Sayın Dr. İhsan KARA  şu ifadelerde bulundu. Ben Eceabatta görev yaptım. Orası şehitler diyarı. Gerçekten çok duygu dolu günlerimiz oralarda geçti. Allah sizlere de oralarda bulunabilmeyi nasip etsin.

Buraya yeni atandım. Bir çok yerde görev yaptım. Buradaki özveri çalışmaların eseri olarak Müftülüğümüze bağlı bir Kur'an kursu gördüm. Şu ana kadar hiçbir Kur'an kursunda buradaki gibi bir uygulamaya şahit olmadım. Bu güzel program olmak üzere bu güzelliklere vesile olan başta Sacit Ateş Beyefendi olmak üzere Kur'an Kursu yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. İfadeleriyle konuşmasını tamamladı.

Programımız misafirlerimize yemek ikramıyla tamamlandı.

 

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum