Kartal’daki bina çökmesinde Hayatını kaybeden kardeşlerimiz için hatm-i şerif okundu

Kartal’daki bina çökmesinde Hayatını kaybeden kardeşlerimiz için hatm-i şerif okundu

Kartal’daki bina çökmesinde Hayatını kaybeden kardeşlerimiz için hatm-i şerif okundu


Kartal’daki binanın çökmesi sonucu hayatını kaybeden kardeşlerimiz için Kur’an kursumuzda öğrencilerimiz tarafından hatm-i şerif okundu.

Geçtiğimiz günlerde Kartal'da bir bina çökmesi sebebiyle Alemdar ailesinden 9 fert ahirete uğurlanmıştı. Bu alim olaya duyarsız kalmayan kur'an kursu öğrencilerimiz topluma örnek olacak bir hareket sergileyerek, bu elim hadise ahirete göç eden kardeşlerimize hatm-i şerif okudular.

 Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kıldırdığı cenaze namazından sonra şu mesajları iletti; Başkan Erbaş, musibetler karşısında gösterilen sabrın önemine değinerek, "Kur'an-ı Kerim'de buyurulduğuna göre, başına çeşitli şekilde musibet gelen kişiler derler ki, "Biz Allah için varız ve Allah'a dönücüleriz. Sabredenlere müjdeler olsun" buyuruluyor. Onun için bize sabretmek düşüyor" diye konuştu.

"Buradan çıkarılması gereken birçok ders var"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze namazının ardından yaptığı konuşmada, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

Buradan çıkarılması gereken birçok ders olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Şu an musallada bize bir va'z u nasihatte bulunuyorlar. Buradan bizim de nasibimizi almamız lazım. Adımlarımızı da buna göre atmamız lazım. Temenni ediyorum ki biz buradan va'z u nasihati alıp, geleceğimizi de buna göre inşallah tayin ederiz, belirleriz. Diyanet İşleri Başkanımız sizlerden zaten helallikleri aldı. Hakkımızı helal ettik. Rabb'im inşallah sevgili Habibinin Liva-ül hamd ismiyle müsemma sancağı altında bizleri buluştursun. Rabb'im yar ve yardımcımız olsun. Sırat-ı müstakimden bizleri ayırmasın. Allah cümlemizden razı olsun." diye konuştu.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum