"EN DEĞERLİ VARLIĞINIZ EMİN ELLERDE"

"EN DEĞERLİ VARLIĞINIZ EMİN ELLERDE"


Aziz Milletimizin emaneti olan, 125 öğrencimizi canımızdan daha kıymetli bilerek, onlara en güzel hizmeti sunmak için 7/24 gönülden çalışıyoruz.

“EN DEĞERLİ VARLIĞINIZ EMİN ELLERDE”

 

Değerli Anne-Babalar sizler en kıymetli varlığınızı gözünüzün nuru evladınızı, Diyanet İşleri Başkanlığımızın çatısı altında, Beylikdüzü Müftülüğümüzün himayelerinde, bizlere emanet edeceksiniz.

Bizlere verilecek bu emanetin ne kadar büyük olduğunu, çok büyük fedakarlıklar gerektirdiğini biliyor ve sorumluluğumuzu bir an bile unutmuyoruz.

***************

  Bu sene geçtiğimiz dönemlerden farklı olarak Kur'an Kursumuz kuruluş tarihinden itibaren en fazla başvuruyu alarak tarihi bir rekora imza atmıştır.

    Yine Kur'an Kursumuz tarihinde yine bir ilki gerçekleştirerek 2019 - 2020 eğitim öğretim döneminde 125 öğrenci ile eğitime başlayacaktır.

Kur'an Kursumuzda 2019 - 2020 eğitim öğretim dönemi açılışı 9 Eylül Pazartesi günü gerçekleşecek. Yaz tatili boyunca kursun yeni dönem hazırlıkları devam etmiş, bütün alanları tadilattan geçirilmiştir.

  Kur'an Kursumuzun sekizinci katın zemin dolgularından,  -2. katın düzenlenmesine kadar tüm alanların tadilatı yapılmıştır.

      Kursumuzun 7. katında bulunan salonun tadilata ihtiyaç duyulan bölümleri onarılmış, bütün yatakhane katlarının tadilatı yapılıp boya işlemleri tamamlanmıştır.

     Hafızlık sınıfı olarak da kullanılan mescidimizin kapısı yenilendi, koridoru fanyans döşendi, kat komple boyandı. Kursumuzun tamamının lavabo ve banyoları elden geçirildi. 

    Temel eğitim sınıflarına bir sınıf daha eklenerek sınıf sayısı artırıldı. Yönetim katının tamamının tadilatı yapıldı, yeni bölümler oluşturuldu. Öğretmenler odası dahil katın tamamı laminant parke ile döşendi ve boya işlemleri tamamlandı.

   Kur'an Kursumuzun giriş katı bayraklarla süslendi. Veli öğrenci görüşme yeri fanyans kaplandı ve boyatıldı. 

    Konu ile alakalı açıklama yapan Kur'an Kursu Müdürümüz Kurra Hafız Sayın Davut OKUMUŞ; Bizler bu milletin manevi liderliğini yapacak nesiller yetiştiriyoruz. Yaşadığımız bu çağda hafız olmak için kursumuza gelen öğrencilerin dinimize, vatanımıza, milletimize hayırlı nesiller olarak yetiştirmek için, yardımcı personelimiz ve yöneticiler olarak 7/24 hizmet diyoruz.

    Kur'an Kursumuzda tadilat bitmiş olup şu anda eğitime hazır durumdadır.

    Sadece mescit olarak kullanılan ve aynı zamanda hafızlarımızın sınıfı olan mescit katının halıları değişmesi gerekmektedir.

    Önümüzdeki günlerde mescit bölümüne yeni halı döşenmesi programı üzerinde çalışmalar devam etmektedir. Yaklaşık 150-200 metrekarelik yün halıya ihtiyaç vardır.

Bu hususta yardımcı olmak isteyen gönüldaş hayırseverlerimiz Kur'an Kursu Yöneticilerinden Kasım GÖKÇEK hocamızdan bilgi alabilirler.

İrtibat : 0535 671 06 94

 

Aziz Milletimizin emaneti olan evlatlarımızı canımızdan daha kıymetli bilerek, onlara en güzel hizmeti sunmak için 7/24 gönülden çalışıyoruz.

Öğrencisini en çok seven, Öğrencisine en çok değer veren,

Öğrencisine en çok değer katan,

A GRUBU - A KALİTE KUR’AN KURSU  

 

 

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum