Kursumuzda Boya Badana İşleri Tamamlandı.

Kursumuzda Boya Badana İşleri Tamamlandı.

Kursumuzda Boya Badana İşleri Tamamlandı.


25 Ocak 2019 tarihi itibariyle öğrencilerimiz yarıyıl tatiline ayrılmışlardı. Bu durumu hizmete dönüştürmek için plan yapan Kur’an kursu yöneticilerimiz, bu tatil süresini fırsat bilerek bakım onarım işlerinin tamamlanması hususunda faaliyete geçtil

Kur'an hadimi olmak için çaba sarfeden öğrencilerimizi en güzel ortamlarda ağırlamak ve onların huzur içierisinde hafızlıklarını tamamlamalarını sağlamak maksadıyla Kur'an Kursu Yöentimi ve yardımcı personelleri olarak gönülden, ellerinden gelen her türlü hizmeti yapmak için çalışmaktadır.

Adanmış Hayatlar

Bu dini kıyamete kadar payidar kılmak Rabbimizin Vaadidir. Kıyamete kadar tek din islam olacaktır. Fakat esas soru buna kim vesile olacaktır.

İslam güneşi dünyaya doğduğu andan itibarek birçok insanların fedakarlıklarıyla şaha kalkmış. Bu mukaddes bayrak adanmış hayatların ellerinde semaya yükselmiştir. Kimileri canlarını bu kelimatullah uğruna feda ederken, kimileri hayatlarını bu davaya vakfederek islamın yücelmesine vesile olmayı arzu etmişlerdir.

Asırlar geçmiş amaç aynı kalmışsa da, hizmet tarzları değişmiştir. Dün hasır üzerinde diz çökerek, rahlesiz hafızlık yapılırken günümüz ülkesinde şartlar değişmiş herşeyin modernleştiği gibi hafızlık eğitmini de günümüz çocuklarına cazip hale getirmek için çaba serfedilmektedir.

Bu sebepledir ki kursumuzdaki her türlü alan öğrencilerimizin huzurlu bir şekilde çalışıp, alemi islama, vatana, millete faydali birer neferler olmaları için uğraşmaktadır.

Son Faaliyetlerimiz

1- Ranzaların düzenlenmesi : Yatakhanelerde bulunan ranzalarımızın yan kısımlarındaki korkulukların kısa olması hasebiyle öğrencilermizin düşme tehlikesi göz önünde bulundurularak yan kısımlarındaki korkuluklar yükseltilmiş ve öğrencilerimiz uykuda bile güvence altına alınmıştır.

2- Mobilya : Öğrencilermizin eşyalarını düzenli olarak yerleştirmeli için mobilya işleri yapılmıştır. Bu kapsamda; Evvela Mescit girişleri sağ ve sol olmak üzere öğrencilermizin çantalarını düzenli bir şekilde yerleştirmeleri için çantalık yapılmış, yine mescit girişine öğrencilerimizin terliklerini koybilmeleri için terliklik yapılmıştır. Danışma ve mescit içine Kur'anı kerimlerin konulması için mini bir kitaplık dizayn edilmiştir. Yedinci kattta bulunan çok programlı solonumuza mutfak gereçlerinin konulması için mutfak dolabı yapılmıştır. Temel eğitim sınıflarına öğrencilerimizin çanta ve kitaplarını yerleştirmleri için dolaplar yapılmıştır.

3- Boya ve tadilat: Kur'an kursumuzun yangın merdivenleri ve normal kullanılan merdivenlerimiz baştan aşağı kullanım amacına uygun renk seçenekleri kullanılarak boyanmış yine mecsit ve sınıflardaki deforme olmuş bölgeler onarılarak uzman ekip tarafından amacına uygun kullanım şekline hitap eden bir renk tasarlanarak uzman ekip tarafından boyanmıştır.

Profesyönelce yapılan onca iş kursumuza gönülden hizmet veremeyi hayat düstüru haline getiren uzman ekip tarafıdan gönülden çalışmak suretiyle planlanmış ve yapılmıştır.

 

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum