Kursumuzun Gururu

Kursumuzun Gururu

Kursumuzun Gururu


İlk geldiği günden itibaren kursumuzun rehberlik derslerinde ve her türlü sosyal ve kültürel faaliyetlerde de öğrencilerimize rehberlik eden, kursumuzda her türlü hizmeti yapmaktan geri durmayan Hacı Ahmet DALBOY hocamız...

Bu seneki hem hatm- şerif programlarında ve hem de giğer sosyal ve kültürel etkinliklerde etkin görevi içtenlik ve samimiyyetleriyle üstlenen hocamız çalışmalarını geçen seneki çalışmalarına hız katarak yapacaklarını bildirdi.

Kursumuzun kültürel etkinliklerdeki gerek yazılı, gerekse görsel faaliyetlerde Hacı Ahmet DALBOY hocamızın etkin rolü büyüktür. 

Kursumuzun en genç hocası olması münasebetiyle enerjisini ve çalışma azmini görev yaptığı kursumuzun menfaati için kullanan, Diyanet İşleri Başkanlığı'na gönülden bağlı hocamızı kısaca tanıyalım.

1991 İstanbul ili Fatih ilçesinde doğdu. Ortaöðrenimini bitirdikten sonra İstanbul Bayrampaşa Yeşil Camii  Yatılı Kur’an Kursunda hıfzını tamamladı.


Hafızlık eğitiminden sonra alanýnda uzman hocalardan temel islami bilimleri olan arapça, hadis, tefsir ve fıkıh dersleri aldı. Lise öğrenimini İmam Hatip Lisesi olarak açıktan tamamladı. Lise Eğitiminden sonra İnönü İlahiyat Fakültesini bitirdi.

İlk görevine Adana ilinde imam hatip olarak başladı. Bir müddet imam hatip olarak görev yaptıktan sonra hizmetine kur’an kursu öğretmeni olarak devam etti.

Askerlik hizmetini İzmir’de kısa dönem olarak tamamladı. 2017 yılında İstanbul İli Beylikdüzü İlçesi Hacı Sacit Ateş Kur’an Kursu’na öğretici olarak atandı.

Değerli hocamıza bu güne kadar verdiği desteklerinden dolayı teşekkür eder, hayatında başarılar, güzel hizmetlerinin  devamını temenni ederiz.

 

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum