Mini Saha Tamamlanmaya Ramak

Mini Saha Tamamlanmaya Ramak

Mini Saha Tamamlanmaya Ramak


Aylardır üzerinde çalışıp binbir gayretle projesininde sona ulaştığımız sahamız neredeyse bitmek üzere.

Aylarca üzerinde çalıştığımız mini halı sahamız neredeyse bitti. Tüm ayrıntıların dikkate alınarak tasarnan saha çok fonksiyonlu olarak kısmen hizmete açıldı. Üzerine topların caddeye gitmemesi için tasarlanan halatlarlanan halat ağların dışında ışıklandırma sistemi dahil herşey bitti. Artık öğrencilerimiz gönül rahatlığı ile kullanabilirler.

Çok fonksiyonlu olarak tasarlanan halı saha hem minyatür kale maç yapmaya müsait, hem de basketbol oynamaya. Bununla da yetmiyor. Çünkü bizler kursumuz adına birşeyler tasarladığımızda tek amaçlı olarak değil çok mamaçlı olarak düşünür ve çizimleri öyle yaparız. kursumuzda görevli hocalarımız öncelikle Kur'an Kursu Müdürümüz projeyi çizerken belki 40 yıllık mühendisin aklına gelemeyecek ustalıkla çizerken hep şu soruyu sorar ; acaba ilerde kursun hangi ihtiyacına aynı anda hizmet eder. Çizilen proje görünürde halı saha, minyatür kalesi olan bir saha. Yukarıya bakıldığında bir basketbol potası görürsünüz yani istendiğinde basketbol maçı yapılabilir. Zemin Halı olduğundan öğrencilerimiz istediği zaman açık havada ders yapma imkanı bulurlar. Nasıl mı rahleleri koyar bir sınıf halini alır. Yeri geldiği zaman bir mescit olur namazlar toplu kılınır.

Çok fonksiyonlu halı sahamızın yakın zamanda üstüne gerdireceğimiz ağlar sayesinde öğrencilerimiz topları dışarı kaçırmadan gönül rahatlığıyla oynayacaklar.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum