Muazzam Bir Program

Muazzam Bir Program

Muazzam Bir Program


Her iki haftada bir düzenli olarak yapılagelen bir programa daha imza attık. Programa damga vuran isimlerin önünde, kursumuzun sevilen hocası ve kursumuza gönülden bağlı personelimiz de vardı.

Her iki haftada bir gerçekleştirdiğimiz program bu hafta veli toplantısı ile birleştirilerek yapıldı. Bazı mühim meseler de Kur'an Kursu Müdürümüz Sayın Davut OKUMUŞ ve Beylikdüzü İlçe Müfftümüz Sayın Mehmet MUSLU hocamız hususi meseleler hakkında bilgilendirme yaptılar.

Program her hafta olduğu gibi, öğrencilerimizin soyal ve kültürell faaliyetlerinden sorumlu olan Hacı Ahmet DALBOY hocamızın harika sunumlarıyla başladı.

Öğrencilerimizin programa hazırlık safhasındaki gayretleri ve programda görev alacak öğrenci seçimleri, öğrencilerin şiir ve ilahi seçimleri ve onların hazırlanması konusunda yardımcı olan hocamız, öğrencileriyle birlikte güzel bir program icra ettiler.

Evvela öğrencilerimizin Yasin-i şerif okumalarıyla program başladı. Ardından Musab Emir KOCAMAN ve Ramazan CERAN isimli öğrencilerimizin güzel koro ilahileri gönüllerimizi yumuşattı.

Bu haftaki sohbet alan Muhammed YEŞİLBAĞ hocamızın, gençlik hakkındaki sohbetleriyle özellikle günüzün de en fazla ilgilenilmesi gereken konuları arasında olduğunu anladık. Verdiği örnekler tüylerimizi diken diken etti. Karşılaştığı bir olayı anlatırken duygulu anlar yaşayan hocamız; Nice din eğitimi almış gençlerin gençlik dönemlerinde kendilerini tehlikelerle dolu olan dünyanın heva ve hevesine dalarak hem kendilerini hem de sağlıklarını kaybettiklerini anlattı. nice bu tarz öğrencilerin amansız bir madde bağımlısı haline geldiğini ifade etti. 

Ardından VELİ DİLİNDEN KURSUMUZ adlı bölüme geçildi. Bu haftaki veli konuklarımız hafızlığını yeni ikmal eden çiçeği burnunda öğrencimiz Murat BULUT ve ailesi oldu. Evlatlarıyla hafız olduğundan dolayı gurur duyduklarını anlatırken o gece inanamadıklarını, heyecendan uyku tutmadıklarını anlattılar. Velilerimize bu anlatımlarının yanında şunu ifade ettiler. Sizler sadece burada oturup beklersiniz veya evlerinizde çocuğunuzla alakalı bilgiler alırsınız fakat iş sizlerin ordan gördüğü gibi değil, hiç de kolay değil. Bu sebepten dolayı sizleri burada görev yapan emektar hocalarımıza destek olmanızı istiyorum ifadelerini kullandı.

Ardından Kur'an Kursu Yurt Müdürü Sayın Kasım GÖKÇEK hocamız mikrofon aldı. Selamlama ve günün anlam ve öneminden bahsetti. Hafızlığın zorluklarından bahsederken, hafızlık yapmanın hiç de kolay olmadığını fakat hafız olmaktan ziyade günümüzde hafız yetiştirmek hafız olmaktan daha zor olduğunu anlattı. Kendi hayatından kesitler anlatan hocamız; her türlü iş yaptığını, sizlerin en zor dediği işleri dahi yaptığını, fakat hayatımda en zor işin hafızlık yaptırmak olduğunu anlattı. Teşekkür ve dularının ardından sözü sahibine bıraktı.

Kur'an Kursu Müdürümüz Kurra Hafız Sayın Davut OKUMUŞ hocamızın konuşmaları oldukça motive edici ve faydalıydı. Sayın hocamız konuşmasında kursumuzda yaptığımız yenilikleri anlattı. Ne şekilde nasıl zorluklar içerisinde hizmet verildiğinden bahsetti. Sözlerine şöyle devam etti; Buradaki asıl amacımız sevdamızı sevdaları haline getirmektir. Bizim şu masada duran ve duvarlara dahi kazıdığımız, kursa girdiğiniz her yerde görmeniz mümkün olan şu üç bayrağa sevdalıyız biz işte. Anlattığımız ve sevdaları olmalarını arzu ettiğimiz bu bayraklardır. 

Biri; Uğruna canımızı verdiğimiz, nice şehitlerimizin uğruna toprağa düştüğü, bağımsızlığımızın sembolu bayrağımızdır.

İkincisi ; Çatısı altında hizmetten onur duyduğumuz. Diyanet İşleri Başkanlığı'mıın bayrağı.

Üçüncüsü ise; Sevdamızı simgelere döktüğümüz; hayallerimizi çizdiğimiz şekillerle anlattığımız. Aşkımız olan kursumuzun bayrağı.

Davut Hocamız sölerine şöyle devam etti; A grubu A kalite olan kursumuzda öğrencilerin başarısı için her türlü güzellikler yenilikler yapılmış artık tek yapılması gereken şey öğrencilermize düşmüştür. Hedef planları yapılmış. Güvenlikleri en güzel şekilde sağlanmış. Onları koruyan, kursun her tarafını gören kameralarımız var. Diyerek artık söz sırası sizlerde diyerek öğrencilere atıf yaptı.

Ardından söz alan Beylikdüzü Müftümüz Sayın Mehmet MUSLU sözlerine şu ifadelerle başladı. Evvela biz Müftülük olarak Müftülüğümüze bağlı olan bu kursumuzun her türlü ihtiyaçlarını karşılamakla mükellefiz. A grubu bir kurs oldu artık. Görüyoruz ki öğrencilerimizin icraatlarıyla A kaliteye de ulaştı. Bu yıl kursumuza 300 civarı başvuru aldık. Fakat 100 öğrenci de alabilirdik ama almadık. istedik ki en iyileri kursumuzu hak etsin. Bu işi başarabilecekler hak etsin. Kursumuzu sürekli izliyorum. Gerek kameralardan, gerekse kursa bizzat gelerek. Burada muazzam bir çalışmanın olduğunu görüyor ve biliyorum. Bazen geliyorum gecenin bir vaktinde ve görüyorum ki yöneticilerimiz sürekli burda ve çalışma halinde. Gecenin geç saaatlerine kadar idare odasının ışığının yanık ve içeride çalışıldığını farkediyorum. Bu kadar çalışmanın ve gayretin öğrencilerimizin başarılarıyla taçlanması bizlerin hoşuna gidiyor. Ama bazı öğrencilerimiz var bu başarıya ayak uydurmuyor. Öğencilerimizin genel başarı durumuna baktığımız vakit; başarılı olanları gördük İşte bunun için biz beklentilerimizi elde etmek maksadıyla. Başarının yükselmesi amacıyla bursluluk sitemini en yakın zamanda devreye sokulacaktır. Biraz önce Sayın Davut hocamla konuştuk. Onun şöyle bir teklifi oldu bunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bursluluk sistemini ocak ayına kadar ertelememiz için ricada bulundu fakat bu aydan sonra dersleri düşük olan öğrencilerimizin düzeltmemesi durumunda bu sistem devreye girecektir ifadelerini kullandı.

Artık Burada Başarıllı olanları eğitim görecektir. Aksi takdirde başarısı düşük olup kursta barınmaya devam eden her öğrencini burada okumayı gönülden bekleyen ve başarılı olan öğrencilerin kursta okumalarına engeldir. İfadelerini kullandı. teşekkür ve hayır temennileriyle ödül törenine geçildi.

Programdan belge alan evvela programın ve öğrencilerimizin kültürel ve sosyal faaliyetlerinden sorumlu olan hocamız Hacı Ahmet DALBOY'a yönetim tarafından takdir belgesi takdimi Beylikdüzü Müftümüz ayın Mehmet MUSLU tarafından yapıldı.

Diğer bir belge alan Kursumuzda iki yıldır gönülden çalışan ve her türü iş becerisine sahip kıymetli personelimiz Musa ÇELİK onur belgesine layık görüldü. Belge İlçe Müftümüz tarafından kendilerine takdim edildi.

Program farklı alanlarda belge alan öğrencilerimize belgelerinin takdimi ardından son buldu.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum