Muhteşem bir kandil programı

Muhteşem bir kandil programı

Muhteşem bir kandil programı


2019 Rahmet iklimini cuma gecesi öğrencilerimizin hazırlayıp icra ettikleri müthüş bir program ile karşıladık.

Üç aylar olarak bilinen rahmet, bereket ve bağışlanma ayları olan Recep Şaban ve Ramazan aylarından ilki olan Recep ayına öğrencilerimizin hazırlayıp icra ettikleri Regaip Gecesiyle karşıladık.

Bir gün önceden hazırlıkların başladığı kursumuzda Regaib kandilini öğrencilerimizle oruçlu olarak karşılamak için sahur programı düzenlendi. Gece öğrecilerimizle birlikte sahur yapıldı.

Öğrencilerimizin neredeyse tamamı, öğlen yemeği olmasına rağmen oruç tutumayı tercih ettiler. Maksadımız Müslümanlarca kutsal sayılan günler ve aylara karşı bir farkındalık oluşturmaktı. Gözlemlediklerimizden çıkardığımız sonuç ise; hayatları boyunca unutamayacakları muhtşem bir gün oldu.

Aynı gün yoğun bir temponun ardından okuldan geldiklerinde gaylüle uykusunun ardından hergün olduğu gibi derslerine devam ettiler. 

Kursumuzda bu güne özel iftar programı hazırlandı. Öğrencilerimiz için Ahçımızın elinden döner ikramımız oldu. İftarda Kur'an Kursumuzun ve Sacit Ateş Camimizin Banisi Hacı Sacit Bey ve Beylikdüzü İlçe Müftü Vekili Sayın Lütfi AYDIN Hocamız katıldılar. Müftü Vekilimiz öğrencilerimize hitabında bu kursun muhteşem bir kurs olduğunu, burada okumanın bir ayrıcalık olduğunu anlattılar. Bu hizmetin sahipleri ve bu külliyenin banisi Hacı Sacit Bey'e de teşekkür ettiler. Sayın AYDIN; en büyük arzum bir gün imkanım olursa böyle islama hizmet edecek mekanlar yaptırmayı arzu ettiklerini ifade ettiler.

Kursumuzda kılınan akşam namazı akabinde Regaib gecemizi idrak etmek üzere camiye geçildi. Programı icra edecek öğrencilerimiz tarafından Yasin-i Şerif okundu. Ardından mevlid bahirleri, kasideler, koro halinde ilahiler ve dua ile gecemizi taçlandırdık. 

Toplu fotoğraf çekimleri ardından program sonlandı.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum