Okul hayatı bizim için önemli

Okul hayatı bizim için önemli

Okul hayatı bizim için önemli


Kur’an kursumuz okulla birlikte hafızlık eğitimi veren Diyanet İşleri Başkanlığı Beylikdüzü Müftülüğü himayelerinde hizmet vermektedir.

Kur'an kursumuz okulla birlikte hafızlık eğitimi vermektedir. Kursumuza ön kayıt yaptırıp, mülakatları kazanıp, kursumuza kayıt yapma hakkı kazanan öğrencilerimiz okulla birlikte hafızlık eğitimi vermektedir.

İlk sene yani 5. sınıfta kursumuza kayıt yaptıran ve aynı zamanda okula gidip gelen öğrencilerimiz hafızlık temel eğitimini bu şekilde sürdürür. Eğer yıl sonu başarı oranı yüksek olup, Müftülüğümüz tarafından görevlendirilen tespit komisyonu hafızlık yapabilir onayını verdikten sonra hafızlık sürei ve hazırlığı başlar. Hafzılık eğitimi almaya hak kazanan öğrencilerimiz 6. sınıfa geldiklerinde okula fiilen gitmeleri gerekmektedir. 6. sınıfı bu şekilde tamamlar. Kursa kayıt olduğunun ikinci enesinde de yani hafızlık eğitimine devam eden öğrenci yıl sonunda tekrar Müftülüğümüz tarafından görevlendirilen tespit komisyonu hafızlık yapabilir onayını verdiği takdirde 7. sınıfta Diyanet İşleri Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği hafızlık eğitimini resmen yapan öğrenci için okullarda bir yıl süre ile kayıt dondurma hakkı verir. Bu sene hafızlığını kaldığı yerden devam ederek tamamlar ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın düzenlediği hafızlık tespit komisyonu hafızlık diploması için sınava girer. Sınavı kazandığı takdirde mezun olur.

İşte okulla birlikte devam eden bu süreçte kursumuzun günlük planlarında da belirlediğimiz gibi okul derslerinden geri kalmamaları için belli saatlar arasında öğrencilerimize okul ödevlerini tamamlayabilmeleri için serbest etüd saati belirlenmiştir. Bu okul eğitimine de bu kadar hassas olduğumuzun göstergesidir. 

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum