ORTAK SEVDAMIZ GELECEĞİMİZ

ORTAK SEVDAMIZ GELECEĞİMİZ

ORTAK SEVDAMIZ GELECEĞİMİZ


Öğrencilerimizin mesleki açıdan farklı hayallere ve hedeflere sahiptirler. İstedik ki çok sevdiğimiz çok kıymet verdiğimiz öğrencilerimizin içerisinde olduğu bir tasarım olsun. Hem hedeflerini hem de kendilerini afiş çalışmalarımızda fikirlerimize kattık.

Kur'an Kursumuz Türkiye standartlarında rüştünü ispatlamış, A grubu seviyesine yükselmiş,          A kalite hizmetiyle ön plana çıkmıştır.

Kur'an Kursumuz günümüzün şartlarında en modern Hafızlık Eğitimini veren bir kurumdur.

       2019 yılı ön kayıt çalışmaları son noktaya ulaşmış bulunmaktadır. 2018 Yılında kursumuzda okumayı arzu eden 300 aday müracaatta bulunup mülakat sınavlarına girmişlerdi. Başarılı olan adaylar kesin kayıt hakkı kazanıp kursumuzda okuma hakkını elde ettiler ve eğitimlerine kursumuzda devam ediyorlar.

        Bu yılki tanıtım çalışmaları kapsamında afiş, dergi, el ilanı, vinil çalışmalarımız son noktaya ulaştı. Basılan afişler en yakın zamanda merkezi konumda bulunan camilerde yerlerini alacak.

     Kur'an kursumuzun kayıta dönemlerindeki tanıtım çalışmaları bu yıl dördüncüsü olmak üzere devam etmektedir. Önceki çalışmalarımızı da değerlendirdiğimiz vakit, bu yıl farklı bir komposizyon üzerinde çalışmamız gerektiği düşüncesine vardık.

      Kursumuz okul ile birlikte eğitim vermektedir. Bu sebeple öğrencilerimizin mesleki açıdan farklı hayallere ve hedeflere sahiptirler. İstedik ki çok sevdiğimiz çok kıymet verdiğimiz öğrencilerimizin içerisinde olduğu bir tasarım olsun. Hem hedeflerini hem de kendilerini afiş çalışmalarımızda fikirlerimize kattık. Öğrencilerimizden seçme yaparak kendilerini anlatan, farklı meslek gruplarını düşünerek bu fikre vardık. Seçilen öğrencilerimize kostüm giydirmek suretiyle bir kompozisyon çizdik.

     Bu anlattığımız bu çalışma sırasındaki evrelerdi. Bir de bunun arakasında yatan bir felsefe var. Onu izah etmeye çalışacağım.

     Ülkemiz 15 Temmuz gibi kara bir gün yaşadı. Bugünün yaşanmasına sebep olan; Devletin için sızmış farklı meslek gruplarında olan, bu vatanın ekmeğiyle yetişmiş fakat zihinlerini kiraya vermiş  birçok meslek gruplarını, Aziz Milletimiz gördü..

Ve bir nesli yok ettiler..

Kursumuz olarak temel felsefemiz Milli ve Manevi değerlerine tam bağlı İslama ve İnsanlığa hizmet edecek; Okuyan, Anlayan, Anlatan, Yaşayan, Yaşatan, Milletimize, Müslümanlara ve bütün İnsanlığa örnek olacak Hafızlar yetiştirmektir.

Sevdamızın sevdanız olması dileğiyle...

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum