Rehberlik Eğitimi İlk Günkü Gibi Devam Ediyor

Rehberlik Eğitimi İlk Günkü Gibi Devam Ediyor

Rehberlik Eğitimi İlk Günkü Gibi Devam Ediyor


Öğrencilerimizin kursumuzda gerek bedensel gelişimleri, gerekse zihinsel ve psikilojik gelişimleri bizim için önemlidir. Bu itibarla hafızlık yolunda gerekli rehberlik eğitimlerine dün olduğu gibi bugün de devam ediyoruz.

Herhafta Cuma günleri Kur'an Kursu Müdürümüz sayın Davut OKUMUŞ Hocamızın önderliğinde öğrencilermiz 7/24 ara vermeden  bütün sınıfların kendi hocalarıyla ortak toplantı yapılmak suretiyle öğrencilerimizn sıkıntıları varsa, arzular varsa onlar da dinlenir çözüm yollarına gidilir.

Kur'an Kursumuzda görev yapan öğretmen arkadaşlar hizmetlerini ilk günkü aşkla yapmaya devam ediyor. Geçtiğim yıllarda öğrencilerimizin hafızlık yolunda her hafta cuma olmak suretiyle rehberlik eğitimleri yapılıyordu. Aynı uyguluma aynı gününde ilk günkü heyecanıyla devam ediyor.

Buradaki maksat; Burası bir hafızlık kursu olması hasebiiyle her eğitimde olduğu gibi öğrencilerimize hafızlık yolunda gerekli olan rehberlik eğitimleri verilir. Hafızlık süreleri boyunca yürümesi gereken yol haritaları belirlenir. Karşılaşabilecekleri sıkıntılar önceden kendisine bilgi verilir. Ve bu sayede hafızlık yeteneği olan öğrencinin yeteneğinin ne şekilde değerlendirilmesi gerektiği fikrine varılır. 

Yapılan bu uygulamada geçmiş yıllardan da anladığımız gibi başarı oaranın yğkselmesine sebep olur. 

Temel eğitim ve hafızlık sınıfları için dönemsel olarak yapılan hedef planları da bu eğitimin kapsamında planlanmıştır. 

 

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum