SACİT ATEŞ HAFIZLIK KUR’AN KURSUMUZUN İFTİHAR GÜNÜ

SACİT ATEŞ HAFIZLIK KUR’AN KURSUMUZUN İFTİHAR GÜNÜ

SACİT ATEŞ HAFIZLIK KUR’AN KURSUMUZUN İFTİHAR GÜNÜ


2019 - 2020 eğitim öğretim yılında hafızlığını tamamlayan, Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın hafızlık tespit sınavında başarılı olup belge almaya hak kazanan öğrencilerimizin belgeleri takdim edildi.

2019 – 2020 eğitim öğretim yılında hafızlığını tamamlayan, Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın hafızlık tespit sınavında başarılı olup belge almaya hak kazanan öğrencilerimizin belgeleri takdim edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Bünyesinde, Müftülüğümüz himayelerinde hizmetlerini en iyi şekilde devam ettiren A grubu A kalite Kur’an Kursumuz olan Hacı Sacit Ateş Yatılı Erkek Hafızlık Kur’an Kursumuzdan 2019-2020 eğitim – öğretim yılında sınava giren hafızlarımızın tamamı belge almaya hak kazandılar.

Kur’an Kursumuz tarafından yapılan belge takdim programı, Beylikdüzü Müftümüz Sayın Kadir KOÇAK, ilçe Müdürümüz Sayın Yasin ERKAN ve İlçe Murakıbımız Sayın Eşref DALKIRAN’ın katılım gerçekleştirildi.

Yapımı yeni tamamlanan islami ilimler eğitim merkezinde gerçekleştirilen program; öğrencilerimizin Kur’an tilaveti, ilahi ve duasıyla devam etti.

Programda Kur’an Kursu Yöneticilerinden Kurra Hafız Davut OKUMUŞ hoşgeldiniz konuşmasında bulundular.

Sayın OKUMUŞ konuşmalarında; önümüzdeki sene faaliyet gösterecek olan islami ilimler eğitim merkezini yaptıran, Kur’an Kursumuzun banisi Hacı Sacit Beyefendi’ye teşekkürlerini arz etti. Ardından proje ve yapım aşamasında bizleri yalnız bırakmayan Beylikdüzü İş adamalarından Fatih ALTUNTAŞ Beyefendi ve Beylikdüzü İş adamlarından aynı zamanda Hz. Ebü Bekir camii Dernek Başkanı Nami ŞAHİN Beyefendi’ye teşekkürlerini iletti.

Sayın OKUMUŞ sözlerine şöyle devam etti. “Kur’an Kursumuzda bu güne kadar, yeni belge alacak öğrencilerimizle birlikte 40 hafız öğrencimiz belge almaya hak kazanmışlardı. Sacit Ateş Hafızlık Kur’an Kursu olarak bu güne kadar elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettik. Bu günden sonra da en iyisini yapmaya gayret edeceğiz.” Sözlerinin ardından belge alacak öğrencileri tebrik etti.

Hafızlık belge takdim programı İlçe Müftümüz Sayın Kadir KOÇAK hocamızın konuşmalarıyla devam etti.

İlçe Müftümüz Sayın KOÇAK konuşmalarında; ”Bu merkezi yaptıran Hacı Sacit Beyefendi’ye teşekkürlerinin ardından konuşmalarına şöyle devam etti. Hafız olmak zor bir iştir. Burada büyük bir emek olduğunu görüyorum. Bu emek bu mekanın inşaatından bu güne kadar devam etmiş ve başarı meyvelerini bugün almıştır. Beylikdüzü Müftülüğümüzün gözde Kur’an Kursu olan Hacı Sacit Ateş Hafızlık Kur’an Kursu bugün 40. Hafızına diploma vermiştir. Aynı zamanda yine buradan hafız olarak mezun olan ve Diyanet işleri Başkanlığımız’da resmi İmam Hatip olarak görev yapan 12 hafız öğrencimiz bulunmaktadır. Yeni hafızlarımızın önümüzdeki sene bu mekanda görecekleri eğitimle de hafızlıkları taçlanacaktır. Bugün belgelerini alan hafızlarımız tebrik ediyorum”. Sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Program ardından belge ve hediye takdimi ve fotoğraf çekimiyle son buldu.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum