Şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle Andık

Şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle Andık

Şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle Andık


14 Temmuz cumartesi günü 2. yıldönümünü yaşadığımız 15 temmuz 2016 şehitlerimiz Rahmetle anıldı.

Bundan tam 2 sene önceydi. Ülkemizde yıllarca insanların dini duygularını sömürerek, insanların zekatlarını, sadakalarını, bağışlarını, canarını, hayatlarını, evlatlarını sömürerek 40 yılda bu vatanı bölmek ve bu devleti parçalamak için kurduklarını yapının devlet, yıkmak için derbe kalkışmasına kalktıkları ve aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin çelik yürekleri sayesinde hedeflerine ulaşamayıp hüsrana uğradıkları o günün adıdır 15 temmuz 2016 tarihi yad edilerek şehitlerimiz için hatimler okunarak dualarla andık.

Kur'an kursumuzda herşeyden önce ahlaki değerler ve vatan millet sevgisi aşıladığımızı defalarca anlatmıştık. Vatani değerleri her fırsatta öğrencilerimize vurgular, önemli gün ve gecelere rastladığında o günün tarihsel bilgisi de verilerek, o güne özel programlar icra edilir. Yine geçen seneki gibi 2. yıl dönümünü 14 Temmuz 2018'de icra ettiğimiz günde ne o günü, ne de o günde vatanımızın bütünlüğü için şehadet mertebesine ulaşan kardeşlerim unutmadık.

İcra ettiğimiz programın hazırlıkları bir hafta öncesinden öğrencilerimizin hatm- i şerif okumalarıyla başladı. Sadece bizim kursumuzda öğrencilermizin bir hafta boyunca 7 hatm-i şerif şehitlerimiz adına okundu. Okunan hatimler Şerif CAN kardeşimizin program sonundaki duasıyla şehitlerimiz yad edildi.

Program Kur'an kursu hocalarımızdan Hacı Ahmet DALBOY hocamızın güzel sunumlarıyla başladı. Hocamızın satır aralarındaki sohbet ve takdimi dinlemeye değerdi. İlk olarak Ahmet MELEKOĞLU öğrencimizin o geceye has okunan selasıyla başladık hüseyni makamıyla başlayım saba makamıyla okuduğu sela bizi bu güzel sese kulak verip 15 Temmuz 2016 düşmanın üzerine silahsız yürüdüğü anı hatırlattı. Ardından Öğrencilerimizden Ramazan, Murat ve Ahmet'in Yasin- i şerif tilavetleri ve ardından okudukları ilahiler bizleri duygulandırdı.

Programda günün anlam ve önemi hakkında söz alan Kur'an Kursu Yöneticimiz Sayın Davut OKUMUŞ; o günün dehşetini anlattı. Bu milletin topyekün, tek vücut olması vatanımızı kurtarmıştır ifadelerine yer verdi. Şehitlerimize rahmet dualarına yer verdi. İşte bu güzel mekanda ükemizin her bölgesinde öğrenci alarak vatanına, milletine bağlı maddi ve manevi değerlerine sahip çıkan evletlar yetişecektir. Birgün gelecek bu değerlerle yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz aynen 15 Temmuzda ypatığımız gibi, bu aziz millet yaptığı gibi vatanını her şartta ve zeminde savunacaklardır. İşte bu nesil İslama ve insanlığa faydalı nesiller olacaktır. Sözlerini karanlık geceden aydınlık sabah çıkaran hamd olsun, mevlam şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar ihsan eylesin dualarıyla sözlerini tamamlamıştır.

Rabbim bizlere bir daha 15 temmuzları yaşatmasın.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum