Varlığınızı Teslim Ettiğiniz Emanetiniz Emin Ellerde

Varlığınızı Teslim Ettiğiniz Emanetiniz Emin Ellerde

Varlığınızı Teslim Ettiğiniz Emanetiniz Emin Ellerde


Her sene öğrencilerimizi doğal afetler ve yangın kazaları hususunda bilgilendirmek maksadıyla bu sene de Beylikdüzü İtfaiyemizin destekleriyle 2018 yılı tatbikatı gerçekleştirildi.

Her sene öğrencilerimizi doğal afetler ve yangın kazaları hususunda bilgilendirmek maksadıyla bu sene de Beylikdüzü İtfaiyemizin destekleriyle 2018 yılı tatbikatı gerçekleştirildi.

Haytın en önemli değeri insan sağlığıdır. Sağlıımızı farklı şekillerde koruyabiliriz fakat doğal afetler ve elde olmayan sebeplerden kaynaklanan kazalardan korunmak için evvala önlem daha sonra eğitim gelmektedir.

Bu sene Kur'an kursumuzun talepleriyle Beylikdüzü itfaiyemiz kursumuza eğitim vermek maksadı ile misafir oldular. Öğrencilerimize hayati bilgileri tatbikat eşliğinde anlattılar. Ocak yangınları ve elektrik trafolarından kaynaklanan yangınlar hususunda yapması gerekenleri anlattılar. Yangın tüplerinin nasıl kullanıldığı, yağ yangınlarında su dökülmemesi gerektiği, yangınlar bir odanın içinde iken nasıl davranılması gerektiği, ilk anda neler yapılması gerektiği, hayatımızı kurtarma hususunda hangi vücut şekilleri yapmamız gerektiği ve aramamız gereken numaralar konusunda öğrencilerimizi bilgilendirdiler. Ardından konferans salonumuzda slayt gösterileri yaparak görsel eğitimlerini de tamamladıktan sonra vedalaşıp kursumuzdan ayrıldılar.

Başta itfaiye şefimiz olmak üzere; itfaiyemizin değerli çalışanlarına teşekkür ediyor. Rabbimizden işlerinde kolaylık diliyoruz.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum