Veli bilgilendirme toplantımız büyük bir çoşkuyla yapıldı.

Veli bilgilendirme toplantımız büyük bir çoşkuyla yapıldı.

Veli bilgilendirme toplantımız büyük bir çoşkuyla yapıldı.


Veli bilgilendirme toplantımız toplantımız büyük bir coşkuyla yapıldı. Toplantıda Beylikdüzü Müftümüz sayın Kadir KOÇAK hocamız ve Kur’an Kursu yöneticilerimiz ve aramıza yeni katılan öğrencilerimiz de vardı.

Kur’an Kursumuz  bu sene hiç almadığı başvuruyu alarak İstanbul ilinde be Kursumuzun tarihinde rekora ulaştı. Başvurular ardından en hassas şekilde yapılan mülakatlar ve sonucunda kazanan öğrenciler ile birlikte toplantı yapıldı. Çok sayıda misafirlerimizin iştirak ettiği toplantı öğrencilerimizin ilahi ve Kur’an-ı Kerim tilavetleri ile hayat buldu. 

Toplantıda söz alan Kur’an Kursu yöneticilerimizden Kasım GÖKÇEK kurs hakkında genel bilgilendirme yaptı. Sözlerine şöyle devam eden GÖKÇEK; bu yıl 600 civarında başvuru alarak tarihinin rekorunu kırmıştır. İfadelerini kullandı. Kur’an Kursu’nun genel hizmet durumu, işleyişi ve kalitesinden bahsederken hafızlık koleji ifadeleri dikkat çekti. Neden böyle bir ifade kullandığını sayın GÖKÇEK ; bu denli kalitenin bırakın İstanbul geneli ülkemizin bit çok yerinde yok ifadelerini kulla ndı.

Sayın GÖKÇEK in konuşmasından sonra Kur’an Kursu’nun hizmet ve felsefi imarı olan, bu hizmetin en ulvi düzeye gelmesinde hem fikren hem bedenen çokça emeği olan Kur’an Kursu yöneticisi Kurra Hafız Davut OKUMUŞ söz aldılar.

Sayın OKUMUŞ konuşmasında öncelikle 600 kişi içerisinden büyük bir başarı elde ederek mülakatı geçen ve şu anda resmen öğrencimiz olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Burada eğitim alabilmenin ilk basamağını geçmiş bulunmaktasınız. Bu yüzden sizi ailenizi tebrik ediyorum. 

Kur’an Kursumuzda okumayı gönülden arzu edip, başvuru yapan halkımıza da teveccühlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Onlar umutsuzluğa kapılmasınlar. Kapımız her zaman açıktır. Belki bu zamanda olmadı fakat aynı mekanda farklı zaman diliminde elbetteki buluşacağız. İşte o zamana kadar umutsuzluk olmayacak, daha büyük bir aşkla Kur’an Kursumuzda öğrenci olmak için gayret gösterecekler. Kursumuzda halen öğrenci olan kardeşlerimiz buranın kadar-i kıymetini bilecekler. Daha çok çalışıp daha güzel işler yapacaklar. Temennimiz odur.

Sayın Okumuş sözlerine şöyle devam etti; Öğrencilerimizi şu gördüğünüz kutsal bayrak altında toplayıp onlara vatan millet din bayrak sevgisini anlatır, bu vatan ve din için herşeylerini nasıl feda edeceklerinin şuuru onlara aktarılır.  Biraz önceki öğrencilerimizin sizler için hazırladıkları programı izlediniz. Bu yapılan sadece bir program değil ötesinde bir hizmettir.

Sayın OKUMUŞ sözlerinin ardından Beylikdüzü ilçe Müftüsü olarak atanan Sayın Kadir KOÇAK hocamıza yeni görevlerinden dolayı kendisini tebrik ederek hizmetlerinde başarılar diledi.

Son olarak Beylikdüzü ilçe Müftümüz Sayın Kadir KOÇAK hocamız söz aldılar. Sayın KOÇAK Kur’an Kursumuzun çağa uygun gün ve günümüzün en modern kursu olarak hizmet ettiğini gördüm. Buradaki yöneticilerin 24 saat zaman mefhumu gözetmeksizin gönülden çalıştıklarına şahit oldum. Bu vesile ile buranın güzel bir ortam olduğuna şahit oldum. Kendilerin başarılarından dolayı teşekkür ediyorum. A Grubu kurs olmak kolay değil. Burada ciddi bir emeğin ürünlerini gördüm. Sizler hafız anne ve babalar olacaksınız inşallah. O ayrı bir şeref, hafız olarak ölmek de ayrı bir şeref. Dünyadaki bütün nimetler geçicidir. Öldüğünüzde kimse sizin mezar taşınızda yazan filan prefösör diye bakmaz. Çünkü artık o makam bitmiştir. Ahirete taşıdığınız makamlara bakar. İşte hafız da aynen öğledir. Makamını ahirete taşımaktır. İfadelerini kullandı. Programa katılan ve mülakatlarda başarı kateden aile ve öğrencileri tebrik ederek konuşmasını tamamladı.

Program öğrencimiz Berat Ulvi Candan’ın yaptığı dua ve akabinde yemek ikramıyla son buldu

 

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum