Yemeklerimiz temiz ve nezih

Yemeklerimiz temiz ve nezih

Yemeklerimiz temiz ve nezih


Yemeklerimiz günlük olarak kendi mutfağımızda uzman ekip tarafından, en nezih ortamda, kaliteli malzeme kullanılarak hazırlanmaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı, Beylikdüzü Müftülüğü himayelerinde hizmet veren kursumuzda yapılan her iş bakımından ait olduğumuzun kuruma bağlı olarak, ona halel getirmeyecek şekilde hitmet etmekteyiz.

Bugüne kadar yaptığımız bütün işlerde en hassat ölçülere, en ince çizgilere riayet ederek ederek hitmet etme felsefemizi hiç kaybetmedik.

Kursumuza girdiğinin andan itibaren danışma bölümünden de anlaşılacağı üzre, düzen intizamın hakim olduğunu görmeniz mümkündür.

Herşeyde böyle hassas davrandığımız gibi mutfak ve yemekhanenin düzeninde, yemeklerin yapılmasında da hassas davranmaktayız.

Yemeklerimiz uzman personel tarafından hijyenik bir ortamda yapılmaktadır. Yemeklerimiz öğrencilerimizin önüne hazır olarak köpük tabaklarda konulmak suretiyle servis edilir. Bu uygulama Ülkemizeki hiçbir kur'an kursunda bulunmamaktadır.

Peki neden köpük tabaklar kullanıyoruz ?

Tabldot her seferinde yıkanma problemi ortaya çıkıyor. güzel temiz yıkanmasında herhangi bir sorun yok fakat yıknadıktan sonra bekleme süresi boyunca tekrar tozlanma olasığı yüksek oması hasebiyle ve ayrıca çabuk deforme olması hoş olmayan görüntülere sebep oluyordu. Bu sebepe köpük tabak uygulamasına geçildi. Bunun en güzel tarafı tek kullanımlllık ve hijyenik olması idi. Önceleri geçici süre ile uygulamasının tutarlılığını, bize ve öğrencilere ne gibi faydalar sağlayacapını belirlemek maksadı ile bir hafta denemeye geçildi. her yönden bizi ve öğrencilerimizi memnun ettiği inancına vardığımızda yönetim olarak bu uygulamaya geçme kararını aldık. Yaklaşık bir yıla yakın süredir köpük tabak uygumasını kullanmaktayız. Kullanımı güzel, hijyenik ve tek kullanımlık olması bir çok yönden hem fayda hem de tasarruf getirdi.

Çünkü öğrencilerimiz bizim için değerlidir. 

Hergün yemeklerimiz kendi bünyemizde ve kursumuzun ahçısı tarafından hijyenik ortamda yapılmaktadır. Günde en az üç çeşit yemek ve tatlı bazı günlerde ise yemek çeşidi dört artı tatlı veya içecek olarak servis edilemektedir. Öğle yemeklerinde öğrencilerimiz okuldan yorgun geldikleri için yemek sırasına girmezler yemekler kapalı köpük tabldotta önlerinde hazır konulmuş bir şekilde bulurlar. onlara düşen kısım ise afiyetle yemektir.

Aynı zamanda kursumuzun mutfağı Beylikdüzü'nde merkez mutfak olarak da kullanılmaktadır. İlçemizde Müftülüğümüzün himayelerinde olan yatılı kur'an kurslarının da yemekleri kursumuzda yapılarak diğer kurslara servis edilir. Mutfağımızda günlük 500 kişilik yemek pişmektedir.

Bunlarla da kalmayıp Mübarek Ramazan-ı şerifte Hacı Sacit Beyin ikramıyla öğrencilerin dışında halka açık iftar verilmektedir. Bu iftarla yaklaşık 500 kişi kursumuzda iftarda buluşurlar.

EN GÜZEL YEMEKLER KURSUMUZLA GÜZEL

Kursumuzda yemeklerimiz alanında uzman ahçılarımız tarafında özenle hazırlanıp yardımcı personelimizle birlikte servis edilmektedir.

Hergün en güzel şekilde yemeklerimizi yapan personelimiz enerjilerini çocuklarımızın güler yüzünden almaktadır. onların her yaptığı yemeğe sevgilerini ilave ederek yapması meyvelerin dışında sevgi lezzetini de ilave etmeleri ayrı bir güzellik katar. Zaten bütün işlerimizde de öyle değil midir. ? İnsanın özveri ve muhabbetle yaptığı işlerinin verdiği huzur gerek maddenin diline gerek sebzenin diline, gerek yapılan işin görseline yansır. Yapılan işten istifade eden ya mutlulukla istifade eder ya da mutsuz eder. 

İşte bizim kursta yapılan her işte özveri sevgi vardır. Sevgi katılan her iş o işten etkilenenleri huzurla doldurur. Tıpkı öğrencilerimizin yüzüne yansıyan gülücüklerin olduğu gibi. 

Resimler bizden, yorum sizden...

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum