Yeni dönemin ilk programı

Yeni dönemin ilk programı

Yeni dönemin ilk programı


Yeni eğitim döneminin başlamasıyla birlikte iki haftada bir olmak üzere hatm-i şerif programlarına başladık.

Yeni dönemin ilk programı çoşkulu bir şekilde geçti. Programın mimarı Kur'an Kursu Müdürümüz Kurra Hafız Sayın Davut OKUMUŞ olmakla birlikte bu sene boyunca iki haftada bir gerçekleşecek olan hatm-i şerif programlarımızda kursumuzun en genç ve başarılı hocalarından olan Hafız Ahmet DALBOY hocamız etkin rol oynayacak. Gerek sunuculuk gerekse öğrencilerimizin programdaki rollerinin belirlenmesi, şiir ve ilahi seçimlerinde ilk icrasını ilk yapılan programda gösterdiler.

Hacı Ahmet DALBOY hocamızın sunumlarıyla start verildi.

Etkin sunum kabiliyetini ilk programda sergileyen hocamız oldukça başarılıydı. ilk olarak sözlerin en güzeli ile program başladı. Kıymetli hafızlarımız Yasin-i şerif kıraatleriyle yaklaşık beş aydır gönüllerimizin hasretlerini dindirdiler.

Yasin-i şerif ve hatim tertibinin ardından aramıza yeni katılan İsmail BAYRAKDAR hocamız balara suresi ilk ayetlerini kıraat ettiler. 

Ardından yılın ilk programı çoşkuyla devam etti. Öğrencilerimizin güzl seslerinden söyledikleri ilahiler programa katılım saylayan velilerimiz ve halkımızı oldukça duygulandırdı.

Programımızın sohbet bölümünde yine kursumuza yeni katılan hocalarımızdan Ayhan ÇOKKAŞ hocamızın çocuk eğitimi ile ilgili etkili sohbetlerinden gerek misafirlerimizi gerekse programa katılan konukarımız istifade ettiler.

Program Kur'an kurusu yurt yöneticisi sayın Kasım GÖKÇEK hocamızın günün anlam ve önemi, kursun genel durumu hakkında kısa bir bilgilendirme yaptılar.

Hocamız konuşmasına başlarken başlangış cümleleri oldukça dikkat çekti. Sekamlama cümlelerinin ardından geçen sene A grubu kurs onayı alındktan sonra slogan haline dönüşen, vizyon ve misyonumuzu anlatırken sevgi ile yetiştiren, sevgi kelimelerinin için çokça yer aldığı sihirli sloganomuz haline dönüşen;

ÖĞRENCİSİNİ EN ÇOK SEVEN

ÖĞRENCİSİNE EN ÇOK DEĞER VEREN

ÖĞRENCİSİNE EN ÇOK DEĞER KATAN 

A GRUBU , A KALİTE KURSUMUZA

KENDİ EVİNİZE 

Yeni dönemin ilk programına hoşgeldiniz. Cümleleriyle başladı. Hocamız konuşmasında evvela programın amaz ve maksadını anlatırken böyle bir ders olduğunu ve bu dersi bu şekilde dizayn ederek hem öğretici hem de eğlencei bir boyuta getirdiklerini aktardı. Aynı zamanda programa katlım sağlayan katılımcılarımızında oldukça memnun kaldığı hem de bu programdan istifade ettiklerini dile getirdi.

Geçtiğimiz sene çocuklarımız üzerindeki olumlu etkilierini gördüklerini ve bu şekilde programa öğrencilermize ve katılımcılara sağladığı katkı sebebiyle iki haftada bir devam etmesi kararı alındığını vurguladı.

Program öğrencimiz İbrahim ÖZYÜREK'in hatm- şerif duasıyla tamamlandı.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum