Yeni Eğitim Yılı Toplantımız Coşkuyla Yapıldı

Yeni Eğitim Yılı Toplantımız Coşkuyla Yapıldı

Yeni Eğitim Yılı Toplantımız Coşkuyla Yapıldı


2018 - 2019 Eğitim Öğretim yılı ilk toplantımız yoğun katılımla yapıldı. Sacit Ateş Kur’an Kursu ailesine yeni katılan veliler ve öğrencilerimizin heyecanları görülmeye değerdi.

Sunuculuğunu öğrencilerimizden Ramazan Ceran'ın yaptığı toplantı velilerimizin tam kadro katılımlarıyla gerçekleşti. 

Bu sene aramıza yeni katılan ve Kursumuzda ilk toplantı deneyimlerini yaşayan Beylikdüzü'nde imam olarak görev yapan, yakın zamanda da kursumuzda müftülüğümüz tarafından görevlendirilen çok değerli hocalarımız da toplantıya iştirak ettiler.

Programa ilk olarak Öğrencilerimizden Hafız Ahmet MELEKOĞLU'nun açılış kur'anı kerimini okumasıyla başladı. Ardından kursumuzun değerli öğretmenlerinden Ahmet Kemal HATİPOĞLU, Hacı Ahmet DALBOY konuşma yaptı. Daha sonra eğitim kadromuza yeni katılan Ayhan ÇOKKAŞ ve Adem ŞİMŞEK hocamız da konuşmalarını yaptılar. Kur'an kursu yurt müdürmüzün Kasım GÖKÇEK hocamız kursun genel durumndan kısaca bahsettikten sonra eğitim yılının açılış konuşmasını yapmak üzere Kur'an Kursu Müdürmüzün Kurra Hafız Davut OKUMUŞ hocamız söz aldı. Ardından Beylikdüzü Müftümüz Sayın Mehmet MUSLU hocamız konuşmalarını yaptılar.

İlk olarak konuşmasına başlayan Ahmet Kemal HATİPOĞLU hocamız konuşmalarıyla selamlama ile başladı. Öğrencilerimize en çok değer veren ve en çok değer katan kursumuzda öğrenci olarak eğitimlerine yeni başlayan ve devam eden öğrencilerimize hayır dualarda bulundular. Değerli hocamız sözlerine şöyle devam etti; ben kursumuzun arkadaşların ifadeleri ile en tecrubeli hocasıyım 36 yıllık meslek hayatımımın son demlerine ulaştım. Burada bu tabloyu görünce yaşamımın ilk yıllarına geri dönmüş gibiyim. Yaklaşık 40 yıldır onbeş yaş ve üzerinde olanlara hafızlık yaptırıyoruz. Buradaki bulunduğum yıllarda eskiden farklı olarak yaşları bizim yetiştirdiklerimize oranla daha küçük öğrencileri eğitiyoruz. Böyle bir kursa öğretmen olmak güzel, ondan daha güzeli ise bu kursta öğrenci olmak İfadelerini kullandı. Yaşça benden küçük olan fakat yaptığı hizmetlerle büyük başarılara imza atan kurs yöneticilerine teşekkür dileklerini sunarak konuşmasına tamamladı.

Ardından Kur'an kursumuzun en genç hocalarından olan Hacı Ahmet DALBOY hocamız söz aldılar. Ahmet Hocamız Sözlerine selamlama konuşması ve öğrencilerimize hayır dularla tamamladı. 

Programın devamında kendilerini tanıtmak, toplantıya gelen misafirlerimizi selamlamak üzere aramıza yeni katılan Ayhan ÇOKKAŞ ve Adem ŞİMŞEK hocamızın selamlama konuşmalarıyla devam etti.

Programda selamlama konuşmalarını yapmak ve kursumuzun yurt hizmetlerini anlatmak  üzere kur'an kursu yurt müdürümüz Kasım GÖKÇEK hocamız mikrofon aldılar.

Kasım hocamız konuşmalarına toplantıya katılan misafirlemizi selamlamasının ardından aramıza yeni katılan öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ettiler. Kısaca kursumuzun durumu, konumu, vizyon ve misyonu hakkında bilgi aktardı. Sözlerine başlarken şu ifadeleri dikkat çekti.

- Bizim hayalimiz vatanı emanet edecek, islam sancağını göğüsleyecek nesiller yetiştirmektir. ifadelerine yer verdi. İşte bizim misyonumuz budur. Umut ediyoruz ki geleceğin koca çınarlarının tohumları burda atılıyor. Yıllar sonra koca bir çınar olacaktır. İşte kursumuz ne yapıyor diye soracak olursak. Biz geleceğin çınarlarını yetiştiriyoruz. ifadelerinin ardından kursumuzun yurt hizmetlerinden kısaca bahsetti.

Kur'an Kursumuzun Müdürü Kurra Hafız Davut OKUMUŞ konuşmalarına selamlama konuşmaları ile başladı. Programa katılan misafirle, Beylikdüzü Müftümüz, yeni öğrencilerimizin velileri, aramıza yeni katılan öğretmenlerimizi selamlamladı.

Sayın okumuş konuşmalarına A grubu A kalite kursu olduğumuza ve hizmet etme şerefine nail olduğumuz bu kursumuzun tamamının Diyanet İşleri Başkanlığı Beylikdüzü Müftülüğüne bağlı olduğunu vurguladı. Hiç bir yapıya bağlı olmadıklarını ve karşı da olmadıklarını dile getirdi. Yurt dışı da dahil olmak üzere ülkemizin her bölgesinden öğrencilerimiz olduğunu anlattı.

Sayın Okumuş; bu yıl son yılların en fazla oranda başvuru aldığımızı, yaklaşık 300 başvuru alan kursumuz bu sene kalite standartlarını artırmak için öğrenci sayısı en askari düzeyde tuttuklarını dile getirdiler. Konuşmalarında bugün burada olum bu özel kursda eğitim alma hakkını kazanan öğrencilerimiz 300 başvuru içersinden seçilen güzide öğrencilerdir. Sacit Ateş Kur'an kursunda okumak bir ayrıcalıktır. ifadelerini kullandı. Geçmişe doğru uzandığımızda 36 hafızın varlığını görmekteyiz ve bunlardan bir kısmı hali hazırda Diyanet İşleri Başkanlı bünyesinde hizmetlerine başladılar. Yani artık çınarlarımızın bir kısmı artık büyüdü, gölge vermeye başladı. Her zaman tekrar ettiğimiz bir vizyonumuz var diyerek öğrencilerimiz ile birlikte koro halinde vizyonumuz tekrarladı. Bizler nesil yetiştirmek üzere buradayız. Herşeyimizden fedakarlık yaparak yardımcı personelimizle birlikte 7-24 gönüllü çalışmaktayız. Şöyle bir bakıyorum aramıza katılan talebelerimize hepsi birbirinden değerli, hepsi hafız olmak arzusu ile burada. Aramızda olupta hafızlık yapamayacak öğrencilerin olmadığını görüyorum. Yani herşey istemeyle başlar yeter ki süreklilik ve arzunuz azalmasın cümleleriyle devam etti. Konuşmasının devamın kursumuzda ne şekilde hizmet verildiğini, burada siz aileler olarak göstermediğiniz itinayı bizler çocuklarınıza gösteriyoruz. En değerli varlığınız emin ellerde cümleleriye alkışlar arasında sahneden ayrıldı.

Toplantı devam ederken son olarak Beylikdüzü Müftümüz Sayın Mehmet MUSLU hocamız konuşmalarını yapmak üzere sahneye teşrif ettiler.

Selamlama konuşmasının ardından Sayın MUSLU şöyle devam etti: Rabbimize Hamdolsun ki böyle bir kursu bize bahşetti. Bu kursu kazanmamızda vesile olan bu mekanları yaptırıp Müftülüğümüze bağışlayan Sayın Sacit Ateş Beyefendiye de huzurlarınızda şükranla anıyorum. Bu kur'an kursumuzun Diyanet İşleri Başkanlığına geçmesinde kursu yöneticilerimizin ve sizlerin emeği de var. Sizler varsanız burası var, burada hizmet edenler var öğretemenler var öğrenciler var. Kursumuz geçen sene yöneticilerimizin özel gayretleriyle A grubu statüsüne girdi elhamdulillah. Bizler bu mekane imkanlar nisbetinde sahip çıkmaya çalışıyor, elimizden gelen destekleri vermeye çalışıyoruz. Burada okumaya hak kazanmış öğrencilerimizde ellerinden gelen gayretleri göstermeleri gerekmektedir. Kursumuz bursu bir kurs olarak hizmet vermektedir. Her öğrencimizin bize maliyeti 1500 tl'dir. Beylikdüzümüzün tek erkek hafızlık kuran kursumuza ellerimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Bu konuda sizlerinde de destekleriyle bu hizmetlerin yürümesine vesile olacağız.

Sözlerine söye devam etti; Ben bu kuran kursunda sınavları kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını temenni ediyorum. Aynı ifadelerle de hafız adayı olan evlatlarımızın velilerini de tebrik ediyor. herkesi sevgiyle selamlıyor, içersinde bulunduğumuz Muharrem ayınızı kutluyorum. Cümleleriyle konuşmasını tamaladı.

Çoşkulu ve anlamlı toplantının ardından İsmail Hakkı DEMİRCİ adlı hafız öğrencimizin güzel dualaryla tamamladık.

Bu itibarla yapılan toplantının hayırlara vesile olmasını, nice hayırlı işlerin başlangıcı olmasını temenni ediyoruz.

 

1 Adet yorum incelenmektedir

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum