İLÇE MÜFTÜMÜZ SAYIN DR. İHSAN KARA KURSUMUZU ZİYARET ETTİLER

İLÇE MÜFTÜMÜZ SAYIN DR. İHSAN KARA KURSUMUZU ZİYARET ETTİLER

İLÇE MÜFTÜMÜZ SAYIN DR. İHSAN KARA KURSUMUZU ZİYARET ETTİLER


Yeni ilçe Müftümüz Sayın Dr. İhsan KARA kursumuzu ziyaret ettiler. Kursumuzun A Grubu A Kalite olduğunu yerinde gördüler.


İlçe Müftümüz Sayın İhsan KARA Cuma günü Cuma namazına müteakiben kursumuzu ziyaret ettiler. Bizleri ziyaretleriyle onurlandıran Müftümüz Kursumuzdan oldukça memnun kaldılar.
Hacı Sacit ATEŞ Bey'in de katıldığı ziyarette, Müftümüz Dr. İhsan KARA gördükleri karşısında mutlu olduklarını söyleyerek 35 yıllık görev hayatında gezdiği en mükemmel kurs olduğunu ifade ettiler.
Öğle yemeği ardından kursumuzu gezen Müftümüzün ilk sordukları asansörde kat planında yazılı olan 8. kat hafızlık ihtisas Merkezi ile ilgiliydi. Bu proje hakkında bilgi veren Kurs Müdürümüz Sayın Davut OKUMUŞ; biz hayal ettik ve yazdık imkan olduğu zaman, Müftülüğümüzün Himayelerinde Başkanlığımızın Hafızlık Eğitim Müfredatında olan HAFIZLIK TALİM TEKRAR sınıfı olarak açılacağını ve burada Kursumuzda ve bölgemizde yetişen hafızlarımızı; HAFIZLIK ve ARAPÇA ile birlikte, İslami İlimler alanında eğitimlerini tamamlayarak, Diyanet İşleri Başkanlığımızda görev alabilecek din gönüllüleri olarak Kursumuzdan mezun olmalarını arzu ettiklerini söylediler. 
Hafızlık ve temel eğitim sınıflarındaki düzen ve intizamdan, öğrencilerin başarıya ulaşma hususundaki Ülkemizde yine bir ilk olan ÖĞRENCİ HEDEF PROGRAMI ve öğrenciler için en ince hesaplamalar yapılarak hazırlanan HEDEFE ULAŞTIRAN GÜNLÜK PROGRAMDAN, her hafta yapılan REHBERLİK EĞİTİMLERİNDEN bahsedilirken her alanda örnek alınacak bir kurs olduğunu beyan ettiler.
Sayın Dr. İhsan KARA hocamıza bu Kur'an Kursumuzun aynı zamanda merkezi bir konumda olduğu, Kardeş Kursu olarak Beylikdüzü Müftülüğümüzün himayelerinde olan Fatih Sultan Mehmet Kız Kur'an Kursuna  yemeklerin gittiği ve yine Fatih Sultan Mehmet kız  Kur'an Kursuna teknik anlamda da destek verildiği bilgisi verildi. Kursumuz görevlilerinin bu fedakarane çalışmalarını Müftümüz takdir ettiler.

Ardından kursumuzun diğer katlarını da dolaşan Müftümüz Dr. İhsan KARA gördükleri ve burada yapılanların takdire şayan olduğunu ifade ettiler.
Kursumuzun tanıtımı maksadıyla çalışmaları devam eden GELECEĞİMİZ adını koyduğumuz ve ilk sayısını çıkarmaya hazırlandığımız dergimizden de bahsedildi. Son aşamaya geldiği anlatıldı. 7. Katta bulunan akıllı tahtaya yansıtılarak görsel temalar üzerinden geleceğimiz dergisi ve kurs faaliyetleri anlatıldı. Sayın Müftümüz Dr. İhsan KARA Bu kursun Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde olan kurslar arasında örnek nitelikte olduğunu tekrar tekrar ifade ettiler.
Müftümüz Dr. İhsan KARA gördükleri karşısında mutlu olduklarını söyleyerek 35 yıllık görev hayatında gezdiği en mükemmel kurs olduğunu ifade ettiler.
Kur'an Kursu Yönetimine çalışmalarından dolayı teşekkür ederek kursumuzda ayrıldılar.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum