Yok böyle bir kurs

Yok böyle bir kurs

Yok böyle bir kurs


Günümüzün çocukları için farkındalık oluşturmanız gerekmektedir ki tercih edilebilir bir konuma gelesiniz.

Biz bir hafız yetiştiren merkez olarak küçük yaşta öğrencilerinin eğitimini sağlamaktayız. Aynı zamanda bu eğitimi verirken de muhataplarınızın yaş va duygularını dikkate almanız gerekmektedir.

Bundan tam 30 yıl önce kuran kurslarında anlayış, felsefe ve durum çok farklıydı. Öğrencilere hafızlık yaptırmanız için özel bir neden yoktu. Aileden aldıkları ahlaki eğitimle kurslara gelir. Velilerin hocalara olağanüstü güvenleriyle harmanlanır emanet ettiği kurumdan yıllar sonra bir şekilde hafzılık eğitimini tamamlar. Fakat o vakitler kurslara öğrenci bulmak bir hayli zordu. Bulunan öğrenciler de mutlaka hafız olurdu. Kendileri isteseler veya istemeseler bile. Eve gidemez, çünkü babası hocasına teslim etmiş artık kendisi devrede değil hoca ne derse odur mantığındaydı. Mecburiyeten kursa gidip ezber yapması gerekmekteydi.

Günümüzün şartları ise eski günlere göre çok farklı ve bir hayli zordur. Bir öğrenciyi hafız yapabilmeniz için evvela bu hususta veliyi eğitmeniz gerekmektedir. Çünkü veli bunun bilincinde olması gerekmektedir. Aynı zamanda teslim ettiği kursa güven de çok önemlidir. Daha sonra çocuğun psikolojisini bu zorlu eğitime hazırlamanız gerekmektedir. Diyelim bunu da hazırladınız. Eğitimi görecek kursun çocuğun çocuksu fikirleri ve ruh haline hitap etmeniz gerekmektedir. İşte tam bu noktada biz devreye gireriz. Kursun girişindeki görüntüye bakarsanız ne demek istediğimizi anlarsınız.

Zamanın gerekliliklerini dikkate almazsanız kaybedenlerden olursunuz. 

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum